Informacje dotyczące centralnych uroczystości jubileuszowych 200 – lecia Diecezji Siedleckiej

W dniach 7-9 czerwca 2018 odbędą się w Janowie Podlaskim i Siedlcach główne uroczystości jubileuszowe związane z dziękczynieniem za 200 lat istnienia naszej Diecezji.

W tych historycznych wydarzeniach, oprócz zaproszonych gości, liczymy na udział jak największej rzeszy Księży, Sióstr Zakonnych i Osób Życia Konsekrowanego.

Zapraszamy do udziału także wiernych świeckich!


Od 1 do 7 czerwca br. rozpoczyna się we wszystkich parafiach bezpośrednie duchowe przygotowanie do głównych uroczystości jubileuszowych. Podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy pochylać się nad kolejnymi wydarzeniami z dziejów naszej diecezji.


Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w uroczystościach w Siedlcach i Janowie Podlaskim będą mogły łączyć się z nami za pośrednictwem Katolickiego Radio Podlasie będzie transmitowało:


Także Telewizja TRWAM będzie transmitowała 9 czerwca br. (sobota) o godz. 10.30 Mszę świętą dziękczynną za 200 lat istnienia Diecezji z siedleckiej Katedry.Wszelkie informacje dotyczące programu centralnych uroczystości jubileuszowych, dojazdów, parkingów, liturgii itd. znajdują się na stronie diecezjalnej diecezja.siedlce.pl oraz w najnowszym numerze Echa Katolickiego.