Schola dziecięca

Schola dziecięca. Jej głównym zadaniem jest przygotowanie oprawy Mszy Świętej z udziałem dzieci w niedziele o godzinie 10.30.

Oprócz tego spotykamy się na wspólnych seansach filmowych, grillach, zabawach i wyjazdach integracyjnych.

Wszystkich nowych chętnych zapraszamy
na próbę scholii do Sali Brata Alberta
w dolnym kościele w soboty o godzinie 9.30
.

Opiekunem duchowym grupy jest ks. Artur Zbański
Pracą wokalno – instrumentalną zajmuje się p. Karol Miłosz – nasz Organista.Trochę historii…

Pierwszą scholą w naszej parafii była grupa Ain Karim – nazwa zespołu powstała na festiwalu w Łosicach. Animatorami byli Łukasz Duda i Wiola Kowalik, którzy prowadzili scholę i grali na gitarach. Usłyszeć ich śpiew parafianie mogli przede wszystkim na środowych nowennach do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a także na niedzielnych Mszach Świętych o godzinie 15.30.

Od 1994 r. nazwa scholi została zmieniona na „Radość”, grającymi byli Agnieszka Bryja, Katarzyna Bielewska oraz Maciej Dorosz. Była to jedna z najliczniejszych grup muzycznych w naszej parafii, ponieważ liczyła ok. 100 osób. Odpowiedzialny za „Radość” był ks. Andrzej Żelazo (ówczesny wikariusz parafii), który sprawował nad nią także opiekę duchową. Wielokrotnie schola brała udział w Festiwalu Piosenki Religijnej w Siedlcach, gdzie osiągała liczne sukcesy. Później grę na gitarze przejął Wojciech Frankowski, a następnie Łukasz Hapka.

Kolejnym duchownym, który sprawował pieczę nad zespołem był ks. Marek Andrzejuk. Pod jego opieką w 2002 r. schola zdobyła I i III miejsce w kategorii dziecięcej na festiwalu „Hosanna” w Siedlcach.

Wraz z kolejnymi animatorami zmieniała się nazwa scholi: „Blask”- Ela Kobylińska, „Świt” – Dorota Osik, „Nadzieja” – Monika Grochowska, Andrzej Przerwa, oraz „Miłość” – Ola Kobylińska, Gosia Paszkowska i Basia Pieniak. W 2005 r. opiekę nad grupą muzyczną przejął ks. Marcin Pyza, który zapoczątkował uczestnictwo w sierpniowym festiwalu „Ave Maria” w Kocku. Prowadzeniem scholi zajęły się animatorki muzyczne: Monika Leszczyńska, Ola Welk i Jolanta Wiater. Tradycję wyjazdów na festiwal do Kocka kontynuował ks. Jacek Guz (2006 r.). 

Od 2010 r. opiekę nad scholą przejął ks. Maciej Majek wraz z diakonem Mariuszem Telaczyńskim. Dziecięcą scholę „Miłość” do lutego 2011 r. prowadziły Monika Iwaszko i Agnieszka Goławska.

Następnie to zadanie zostało powierzone Pani Ewie Łańcut-Nestoruk (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Radzyniu Podlaskim). Od września 2011r. opiekę duchową sprawował ks. Marcin. W 2013 roku opiekunem scholii został ks. Marek Strzeżysz. Przez dwa lata formował dzieci zaangażowane w to dzieło.