Informacje ogólne

Parafia została erygowana w 1988 roku,
i od tego roku posiada księgi metrykalne.


Kościół parafialny został wybudowany w latach 1985-1993,
staraniem ks. prałata Witolda Kobylińskiego i ks. prałata Henryka Hołoweńki.

Konsekrowany natomiast został 24.10.1993 roku przez Bpa Jana Mazura.
Świątynia jest murowana, utrzymana w nowoczesnym stylu.


Odpust parafialny wyznaczono
na uroczystość Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, czyli 27 czerwca.

Czterdziestogodzinne nabożeństwo: 24, 25, 26 czerwca


Parafia korzysta z dwóch radzyńskich cmentarzy:


Parafia liczy 11 411 mieszkańców.
Do Parafii należy część Radzynia Podlaskiego oraz 10 okolicznych miejscowości.

Miasto Radzyń Podlaski – ulice:

Chmielowskiego, Chomiczewskiego (od ul. Koszary do rzeki), Chopina, Cicha, Czereśniowa, Jagiellończyka, Jana Pawła II (od rzeki do dworca PKS), Kleeberga, Kocka, Korczaka, Koszary, Lubelska, Łąkowa, Malinowa, Moniuszki, Morelowa, Nadrzeczna, Norwida, Nowa, Paderewskiego, Porzeczkowa, Poziomkowa, Przesmyckiego, Sienkiewicza, Sikorskiego, Spółdzielcza, Stagrowskiego, Szymanowskiego, Truskawkowa, Warszawska (od trasy 19 do ronda im. Odżygóździa), Wieniawskiego, Wisznicka (od ul. Kleeberga do ronda im. Żołnierzy WiN), Wiśniowa, Witkiewicza, Wojska Polskiego, Wybickiego, Wyszyńskiego, Zabielska

Miejscowości:


Nasza Świątynia Parafialna w obiektywie


Na terenie naszej parafii…

Na terenie naszej parafii znajduje się dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Siostry mieszkają tu i posługują od marca 1979 roku.

Zgromadzenie powstało 26 kwietnia 1882 roku z inicjatywy bł. O. Honorata Koźmińskiego i Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Duchowość zgromadzenia oparta jest na ideałach św. Franciszka z Asyżu, a główną Patronką jest Matka Boża Nieustającej Pomocy. Hasłem franciszkanek są słowa: „Wszystko dla Jezusa przez Maryję i Józefa”.

Celem życia Sióstr jest doskonała miłość Boga do której dążą poprzez całkowite oddanie się Bogu i pójście za Chrystusem drogą rad ewangelicznych. Owa miłość wyraża się w niesieniu ofiarnej pomocy ludziom chorym, biednym i cierpiącym. Podejmują pracę w szpitalach, domach opieki, szkołach, przedszkolach, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie cierpi człowiek nie tylko fizycznie.

Zgromadzenie posiada placówki w Polsce, a także w Rzymie, na Białorusi, a od marca 2015 roku objęło placówkę w Mbaikoro w Czadzie.


Wszystkich, którzy pragną dokładniej poznać Siostry, Założycieli zapraszamy na stronę internetową zgromadzenia: www.franciszkanki.com

Adres:
21-300 Radzyń Podlaskim
ul. Zabielska 91/1
tel. (83) 352 17 16