„Z Maryją i z Polską pod Krzyżem” 14 września 2019

dodano 1 września 2019
dodano 1 września 2019
Nasze Sanktuarium
miejscem modlitwy w ramach
 .
ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”
 .
Radzyń Podlaski w duchowej łączności z Włocławkiem

.
.
.
.
.
.
Od lat w Polsce zauważamy proces ateizacji i sekularyzacji, który wyrażany w różnych formach oddziałuje na społeczeństwo. Próbuje się rozmyć sumienia przez różanego rodzaju propagandę. Uderza się w model chrześcijańskiej rodziny jako wartość nadrzędną. Życie moralne zgodne z Przykazaniami Bożymi ukazane zostaje coraz bardziej w sposób subiektywny. Zgubne działanie środowisk LGBT+ i ideologii Gender poprzez instytucję szkoły próbuje wkradać się i deprawować umysły dzieci i młodzieży. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Słyszymy o atakach na biskupów i poszczególnych księży w różnych częściach naszego kraju. Profanuje się kościoły, krzyże, sakramenty święte oraz wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Płoną kościoły i katedry na świecie. Lista zła i grzechu panoszącego się po świecie jest długa. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co jako ludzie wiary możemy z tym zrobić? Chrześcijanin to człowiek nadziei, który zna wartość modlitwy i wynagrodzenia. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. W duchowej łączności z ogólnopolską akcją „Polska pod krzyżem”, 14 września w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbędzie się akcja „Z Maryją i Polską pod Krzyżem”. Jednocześnie sanktuarium staje się oficjalnym miejscem na mapie modlitwy ogólnopolskiej w ramach tej akcji.
Program:
Godz. 16.00 – Różaniec święty – część bolesna
Godz. 16.40 – Konferencja pasyjna „W duchu miłości i wynagrodzenia”
Godz. 17.00 – Nabożeństwo ekspiacyjne
Godz. 18.00 – Msza święta z kazaniem
Godz. 18.50 – Nabożeństwo Krzyża
– /po Nabożeństwie Krzyża /– Procesja z Maryją z Wieczernika pod Krzyż
Wyjście na zewnątrz kościoła w sposób procesyjny – litania do krzyża – z kościoła krzyż niesie przedstawiciel duchowieństwa a następnie dorosłych, młodzieży i dzieci. Osobiste spotkanie z Ukrzyżowanym przez dotknięcie lub ucałowanie Krzyża Misyjnego. Na zakończenie odmówiona zostanie modlitwa postawienie Krzyża w centrum swojego życia. Każdy uczestnik otrzyma modlitwę do Świętego Michała Archanioła co codziennego odmawiania w intencji Kościoła Świętego, Ojczyzny, parafii i rodzin. Przy głębokiej modlitwie, pięknej muzyce i rozważaniach będzie można zatrzymać się nad tajemnicą Krzyża Świętego.
Serdecznie zapraszają
Ks. prałat Roman Wiszniewski – kustosz i proboszcz sanktuarium
wraz z duszpasterzami
.
.
.
.
Nasz rodak pochodzący z Radzynia Podlaskiego Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga o akcji „Polska pod krzyżem”. Zapraszamy Sanktuarium Radzyń Podlaski 14 września 2019 godz. 16.00 początek.
.
.
.
Radzyń można znaleźć na mapie ogólnoposkiej:
https://polskapodkrzyzem.pl/#mapa
Więcej o akcji:
http://www.polskapodkrzyzem.pl