15.10.2017 – „Wypłyń na głębię…” – widowisko poetycko – muzyczne

dodano 15 października 2017

15 października mieliśmy ogromną przyjemność

obejrzeć w hali sportowo – widowiskowej

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

niezwykłe przedstawienie

Jest to widowisko, które powstawało przez szereg lat. Kolejne spektakle zespołu NADZIEJA z Kocka, ukazując życie Jana Pawła II, przybliżały szerokiej widowni Jego dzieło, osobę i naukę. Symboliczne sceny widowiska ukazywały tę szczególną więź, jaka zrodziła się w latach pontyfikatu pomiędzy naszym Papieżem – Rybakiem Dusz naszych czasów, a dziećmi, młodzieżą, rodzinami, artystami, naukowcami, robotnikami.

Zespół NADZIEJA powstał dzięki dwudziestoletniej pracy w środowisku Kocka muzykującej rodziny animatorów kultury Barbary i Józefa Obroślaków oraz ich synów: Sebastiana, Mateusza i Jana. Sebastian, jako informatyk z zawodu, czuwa nad jakością światła i dźwięku, Mateusz po ukończeniu wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, prowadzi w zespole chór i solistów, Jan śpiewa w zespole partie solowe. W radzyńskiej edycji przedstawienia „Wypłyń na głębię” poza zespołem NADZIEJA na scenie pojawiły się grupy śpiewacze z całego powiatu radzyńskiego: z gminy Czemierniki, Kąkolewnicy, Bork, Ulana, Białej i Zabiela, oraz Grupa Baletowa Klubu Fity, Grupa Taneczna SHOCKWAVE, Czemiernicko – Ulańska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, grupy Artystyczne z Drelowa, uczniowie Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Lublinie oraz dziecięca schola i ministranci naszego Sanktuarium.

Reżyserem widowiska jest pan Józef Obroślak a dyrygentem Mateusz Obroślak, natomiast organizatorami był Wojewódzki Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W widowisku zobaczyliśmy siedem symbolicznych scen, każda była przepełniona słowami Jana Pawła II oraz wspaniałą grą aktorską i cudownym śpiewem. Brakuje słów, aby opisać, to co wydarzyło się tego wieczoru. Był to na pewno czas głębokich wzruszeń i refleksji nad tym, co pozostawił nam nasz ukochany Papież Jan Paweł II.