25.11.2016 – Rejonowe Spotkanie Młodzieży

dodano 30 listopada 2016

25 listopada 2016 r. w naszym Sanktuarium odbyło się Rejonowe Spotkanie Młodzieży. Jego hasłem były słowa: “Prawda – czy jeszcze się liczy?”. Patronem spotkania był bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Był to wieczór modlitwy, refleksji, adoracji i uwielbienia Boga. Obecna była młodzież z dekanatów radzyńskiego, komarowskiego i międzyrzeckiego. Zebrało się ponad 400 osób.


Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył ks. Grzegorz Suwała. Oprawę muzyczną przygotował Międzyparafialny Zespół ŚDM Band. Słowo Boże wygłosił ks. Łukasz Michaluk.

Po zakończonej liturgii rozpoczął się żywiołowy czas uwielbienia Boga za przeżyte w lipcu Światowe Dni Młodzieży. Przypominano nieustannie fragmenty z nauczania papieża Franciszka, skierowane do młodych ludzi, gdy zwracał uwagę na trzy ważne słowa: przepraszam, proszę, dziękuję. Był też czas na integrację i poczęstunek. Część artystyczną uwieńczyła pantomima przygotowana przez młodzież z Kocka.

Ważnym momentem spotkania była adoracja Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Podczas modlitwy młodzież zapalała otrzymane świeczki i zanosiła je przed ołtarz.

Następnie kapłani wręczali młodym księgę Ewangelii, błogosławili kreśląc na czole znak krzyża i posyłali ich by byli świadkami w swojej codzienności.

Bogu niech będą dzięki za ten święty czas !!!