19.05.2017 – Rejonowe Spotkanie Młodych

dodano 19 maja 2017

    19 maja po raz ostatni w tym roku formacyjnym spotkaliśmy się w naszym Sanktuarium na Rejonowym Spotkaniu Młodych, którzy przyjechali z Kocka, Drelowa, Komarówki Podlaskiej, Gąsior oraz naszych radzyńskich parafii.

To spotkanie było pełne dziękczynienia za ten czas formacji, który był nam dany podczas wszystkich spotkań w ciągu tego roku oraz czasu, kiedy przygotowywaliśmy się do Światowych Dni Młodzieży. Patronem dzisiejszego wieczoru po raz kolejny był Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko i jego słowa „Nie ma zwycięstwa bez krzyża”. I tak jak mówił na początku ks. Grzegorz Suwała, kto walczy, ten zwycięża, a naszą tarczą i mieczem są Sakramenty, Msza Święta, modlitwa, słowa Pisma Świętego oraz miłość. To wartości, które są bardzo ważne dla tych młodych ludzi, do których Słowo Boże skierował ks. Sebastian Mućka.

Po Mszy Świętej pozostaliśmy w czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem, aby dziękować za wszystkie dary, którymi Bóg obdarza nas każdego dnia.

Dzisiejsze Rejonowe Spotkanie Młodych tradycyjnie zakończył słodki poczęstunek.

Ogromne słowa podziękowania należą się zespołowi ŚDM Band, który przygotował całą oprawę muzyczną wszystkich naszych spotkań  a także dzisiejszego wieczoru.