Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz 8 w Sanktuarium

dodano 23 lutego 2019
dodano 23 lutego 2019

1 marca po raz ósmy będziemy obchodzić

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

 

 

 

To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego narodu. Nie udało się. Żołnierze podziemia niepodległościowego żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby –  jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”. 

1 marca – PĄTEK

Godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim.

Po mszy św. około godz. 19,00 wyruszy zorganizowana grupa na dalsze uroczystości do kościoła Trójcy Świętej. Przemarsz pod hasłem „Chrystus za nas, my za Chrystusa” ma także charakter procesji modlitewnej i jest planowany ulicami: Wyszyńskiego i Warszawską. Uczestnicy zatrzymają się przy ul. Warszawskiej 5A, w miejscu gdzie był areszt Gestapo, potem siedziba Urzędu Bezpieczeństwa, a teraz powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych w celu wysłuchania przemówienia o charakterze historycznym, przeprowadzenia Apelu Poległych i złożenia wieńców.

Zakończenie planowane jest w kościele Trójcy Świętej. Przewidywany czas przejścia około jednej godziny.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach. 

rajd