03.03.2017 – II Radzyńska Ekstremalna Droga Krzyżowa

dodano 3 marca 2017

03 marca 2017, po raz drugi,

wyruszyła z naszego Sanktuarium

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Żołnierzami Wyklętymi

O godzinie 19.30 ponad 100 osób zgromadziło się w Sanktuarium, gdzie ks. Grzegorz Suwała pobłogosławił wszystkich i udzielił Komunii Świętej a Ks. Grzegorz Matysiak, który przewodniczył tej Drodze Krzyżowej rozpoczął ją słowami – Obchodziliśmy 1 marca święto Żołnierzy Wyklętych, które jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji narodowej, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

Panie mówisz do mnie, abym w stacjach Drogi Krzyżowej poprzez wspomnienie wyklętych bohaterów, przeżył chwile wzruszenia, zastanowił się nad sensem cierpienia. Mogę tych cierpień nie przyjąć i zbuntować się odwróciwszy się do lepszego i łatwiejszego życia. Mogę też iść za Tobą Panie, czerpać rękami i umacniać swoją wiarę wyposażony w świadomość, że walka nawet gdy się wydaje bez sensu na zwycięstwo, to jeśli jest zbudowana na wartościach w obronie których została podjęta – ma sens.        

W tym roku do przejścia było 20 km i 150 m przez Radzyń, Ustrzesz, Stasinów, Zbulitów Duży, Branicę Radzyńską i Marynin. Ostatnia stacja Drogi Krzyżowej znajdowała się przy naszym Sanktuarium.