18.02.2017 – Rejonowe Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży

dodano 18 lutego 2017

18 lutego w naszym Sanktuarium odbyło się

Rejonowe spotkanie duszpasterstwa młodzieży

dekanatu radzyńskiego i komarowskiego,

pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 300 młodych osób z wielu parafii między innymi: Komarówki, Gąsior, Drelowa, Woli Osowińskiej, Wohynia, Kąkolewnicy oraz naszych radzyńskich parafii.


Uroczystość rozpoczęła Msza Święta. Przewodniczył jej ks. Grzegorz Suwała, zaś koncelebrował ks. Sebastian Mućka. Ks. Grzegorz wszystkich powitał – Tą Mszą Świętą rozpoczynamy kolejne spotkanie młodych rejonu radzyńsko – komarowskiego. W sposób szczególny z tego miejsca, jakim jest Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy chcemy zanosić modlitwę za każdą i każdego z Was. Patronem tego spotkania jest błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Przez Jego wstawiennictwo i orędownictwo chcemy Panu Bogu zawierzać Was, wasze życie, waszych bliskich, to wszystko co wasze życie stanowi, co dobre i piękne w Was, aby Pan Bóg to umacniał.

Słowo Boże do młodych skierował ks. Rafał Kornilak, który przede wszystkim zadał pytanie, co stoi na przeszkodzie, aby czynić dobro, aby nasze życie było przepełnione miłosiernymi uczynkami? Mamy 14 sposobów, czyli 14 Uczynków Miłosiernych względem ciała i duszy, które sprawią, aby nasze życie stało się lepsze, może trudniejsze ale na pewno piękniejsze. Ks. Rafał podsumował rozważanie słowami – To dzisiejsze spotkanie i patron jest po to, abyśmy nie zaprzestali stawiać sobie wymagań. Warto się starać, aby być na obraz Boga, który jest Miłością. Więc zejdźmy z kanapy i podejmijmy trud przemiany serc.

Na zakończenie Mszy Świętej młodzi wraz z błogosławieństwem otrzymali posłanie do dzieł miłosierdzia, które będą mogli czynić przez najbliższe tygodnie, aż do kolejnego spotkania, które odbędzie się 11 marca w naszym Sanktuarium.

Dzisiejsze Rejonowe spotkanie duszpasterstwa młodzieży zakończyła dyskoteka w Szkole Podstawowej w Żabikowie. Bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły za gościnność.