Życzenia świąteczne

dodano 4 kwietnia 2021

Życzenia świąteczne Duszpasterzy

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

w Radzyniu Podlaskim

.

.

.

 

Oto są bowiem święta paschalne, w czasie których zabija się prawdziwego Baranka, a Jego krew poświęca domy wierzących. (…)

O, zaiste błogosławiona noc, w której się łączy niebo z ziemią, sprawy boskie ze sprawami ludzkimi.

(Exultet – Orędzie Wielkanocne)

 

Święta Zmartwychwstania Pańskiego, to czas nadziei i ponownego spojrzenia na nasze życie i przemijanie oraz codzienny trud przez pryzmat bezinteresownej miłości Chrystusa Zmartwychwstałego. Choć znów te święta są inne niż zwykle, poprzez nasze wielkanocne trwanie przy Zmartwychwstałym i Jego Matce gotowej nieustannie pomagać, chcemy zawierzać nasze życie oraz wszelkie radości i troski.

Z tej okazji jako duszpasterze sanktuarium wszystkim parafianom, gościom jak również sympatykom naszego radzyńskiego Domu Matki chcemy złożyć z serca płynące życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was i Wasze rodziny pokojem i radością oraz niech da łaskę zdrowia o które tak bardzo każdy z nas się troska. Radość rezurekcyjnego poranka niech będzie przedłużona na każdy dzień życia oraz każde powstawanie w modlitwie i życiu sakramentalnym. Spełnienie marzeń i ustawiczna realizacja zamierzonych celów i zadań w życiu osobistym i zawodowym niech będzie pełnieniem woli Bożej na co dzień zgodnie ze słowami Matki Najświętszej: Zróbcie wszystko cokolwiek Mój Syn wam powie (J 2,5).

Na czas wspólnego świętowania z pamięcią w modlitwie wszystkim z serca błogosławimy

Duszpasterze Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

Ks. prał. Roman Wiszniewski – proboszcz i kustosz

Ks. kan. Henryk Prządka

Ks. Adam Zawistowski – kapelan szpitala

Ks. Michał Gosk – wikariusz

Ks. Artur Zbański – wikariusz

Ks. Mateusz Gomółka – wikariusz