Życzenia dla kapłanów pracujących w sanktuarium

dodano 1 kwietnia 2021

W Wielki Czwartek – dniu ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa

modlitwą otaczamy kapłanów posługujących w Sanktuarium

.

.

.

Dzisiejszy dzień rozpoczynający święte Triduum Paschalne zatrzymuje nas wokół tajemnicy Eucharystii i Kapłaństwa. Z tej okazji spływają do kapłanów pracujących w sanktuarium serdeczne życzenia. Chcemy podzielić się jednymi, które szczególnie nas ujęły.

„W tym wyjątkowym dniu chciałabym powiedzieć wszystkim księżom pracującym w naszej parafii – DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!
Jak to dobrze, że usłyszeliście głos w swoim sercu „pójdź za Mną” i poszliście. Każdy z Was jest wyjątkowy i potrzebny.

Ksiądz Proboszcz jak ojciec czasem chwali, dostrzega dobro a czasem upomina i karci ale zawsze z troski o nasze życie wieczne.

Ksiądz kanonik Henryk zawsze wiernie służy w konfesjonale. Już od 6.00 rano czeka, na tych którzy chcą uwolnić serce od ciężaru grzechów.

Ksiądz Adam służy chorym i cierpiącym, przychodzi z Panem Jezusem i dodaje otuchy.

Ksiądz Artur przygotowuje nasze dzieci do I Komunii ale nie tylko je bo i nas rodziców. Zwraca uwagę jak ważny jest przykład rodziców w rozwoju chrześcijańskiego życia naszych pociech.

Ksiądz Mateusz, który odprawia Mszę Świętą z wielkim zaangażowaniem, akcentując wszystkie znaki i gesty i który przez to pokazuje nam w jak ważnym wydarzeniu uczestniczymy.

No i ksiądz Michał, wspaniały mówca i artysta, który nie tylko przez kazania ale i przez piękne, wymowne dekoracje w kościele trafia do naszych serc.

Jeszcze raz DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE i bądźcie w naszej parafii jak najdłużej!”

Serdecznie dziękujemy za te piękne życzenia i modlitwę i z serca błogosławimy

Duszpasterze sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

MODLITWA ZA KAPŁANÓW

Panie Jezu, Ty wybrałeś Twoich kapłanów spośród nas i wysłałeś ich, aby głosili Twoje Słowo i działali w Twoje Imię. Za tak wielki dar dla Twego Kościoła przyjmij nasze uwielbienie i dziękczynienie. Prosimy Cię, abyś napełnił ich ogniem Twojej miłości, aby ich kapłaństwo ujawniało Twoją obecność w Kościele. Ponieważ są naczyniami z gliny, modlimy się, aby Twoja moc przenikała ich słabości. Nie pozwól, by w swych utrapieniach zostali zmiażdżeni. Spraw, by w wątpliwościach nigdy nie poddawali się rozpaczy, nie ulegali pokusom, by w prześladowaniach nie czuli się opuszczeni. Natchnij ich w modlitwie, aby codziennie żyli tajemnicą Twojej śmierci i zmartwychwstania. W chwilach słabości poślij im Twojego Ducha. Pomóż im wychwalać Twojego Ojca Niebieskiego i modlić się za biednych grzeszników. Mocą Ducha Świętego włóż Twoje słowo na ich usta i wlej swoją miłość w ich serca, aby nieśli Dobrą Nowinę ubogim, a przygnębionym i zrozpaczonym – uzdrowienie. Niech dar Maryi, Twojej Matki, dla Twojego ucznia, którego umiłowałeś, będzie darem dla każdego kapłana. Spraw, aby Ta, która uformowała Ciebie na swój ludzki wizerunek, uformowała ich na Twoje boskie podobieństwo, mocą Twojego Ducha, na chwałę Boga Ojca. Amen

1617305241131693-1