Wyjątkowe rekolekcje z prorokiem Jonaszem

dodano 30 marca 2020

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją

jak dobrze przeżyć nasze wyjątkowe rekolekcje wielkopostne

z prorokiem Jonaszem

Dzień I – poniedziałek 30.03.2020

.

.

.

Czas rekolekcji, to czas głębokiej refleksji, rozwoju wiary, powrotu do Boga i nawrócenia. Warto więc zacząć już od samego rana. Rekolekcje to nie tylko poświecenie Panu Bogu jednej godziny w ciągu dnia, ale to cały czas, który daje do dyspozycji Panu Bogu. Aby przybliżyć posłużymy się trzema zasadami dobrego przeżycia rekolekcji:

  1. Intra totus – wejdź cały

Oznacza, że aby jak najowocniej przeżyć rekolekcje, należy zaangażować się w nie w możliwie najpełniejszy sposób. Wejść całym sobą, ze świadomą decyzją poświęcenia im większej uwagi oraz czasu.

Chodzi po prostu o hojność. Więcej czasu na czytanie Pisma Świętego, rozmyślanie i modlitwę. To okres, w którym można spróbować podjąć staranie o to, aby wszystko, co robię było poprzedzone i zakończone modlitwą, wypełnione modlitwą, aby stało się modlitwą.  Dlaczego? Bo to modlitwa decyduje o jakości rekolekcji. 

  1. Mane solus – pozostań sam

Wiadomo w czasie koronawirusa i kwarantanny to może być ciężkie, aby być w samotności czy odosobnieniu. Jest to zaproszenie, by na ten czas odciąć się od wszystkiego, co zbędne, co może być nawet jakąś przeszkodą, a jestem z tym związany (jest tu ukryta zgoda na pewne cierpienie z powodu braku).

Chodzi zatem o wyjście na pustynię, która pozbawia zabezpieczeń. Pozwala ona realnie patrzeć na siebie, a jednocześnie lepiej smakować Boże natchnienia. Jest to też czas, w którym warto postarać się o częstszy, lepszy wypoczynek oraz sen.

  1. Exi alius – wyjdź inny

Ostatni krok prowadzi do wyjścia z pustyni, na której dokonała się zmiana. Jaka? Taka, która pozwoliła na nowo podjąć i pogłębić moje nawrócenie.

Nie musi chodzić tu o całkowitą zmianę. Czasem bywa tak, że najważniejsze jest, abym wyszedł z rekolekcji przynajmniej z nadzieją, iż moje życie może się zmienić, oraz że towarzyszy mi w tym sam Bóg.

 

Bardzo ważną lekturą niech stanie się KSIĘGA PROROKA JONASZA, to on będzie naszym duchowym przewodnikiem po rekolekcjach. Gdyby ktoś nie miał w domu Pisma Świętego lub miał utrudniony dostęp tutaj link (https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=795). To dość krótka księga w Piśmie Świętym. WARTO PRZECZYTAĆ!!!

Codziennie o godz. 18.00 Transmisja Mszy świętej z nauką rekolekcyjną. Po Eucharystii zapraszamy, aby odmówić wspólnie rodziną Gorzkie żale lub pomodlić się na różańcu.

Dzień I – Liturgia Słowa – Powołanie Jonasza

Jeżeli podany link nie działa. Kliknij tutaj https://www.youtube.com/watch?v=sHFPByJYEj8&fbclid=IwAR2X9nLTWltVMdOXbhsFcW4OrEFeFaGtZqnG67dt8lFpBZ1TVfXbslHazsU a następnie włącz przycisk play.

 

SPOWIEDŹ W SANKTUARIUM:

Dyżur spowiedniczy w godzinach:

7.00 – 9.00

15.00 – 18.00

w czasie dyżuru co 30 minut będzie udzielana komunia święta.