Wspomnienie św. Ludwika de Montfort i rejonowe spotkanie zawierzonych przez ręce Maryi

dodano 29 kwietnia 2023

Wspomnienie św. Ludwika de Montfort

i rejonowe spotkanie zawierzonych

w Jezusowi w niewolę miłości

przez ręce Maryi

.

.

.

.

Rejonowe spotkanie osób zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi.

28 kwietnia w liturgiczne wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort odbyło się rejonowe spotkanie osób zawierzonych Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi.

Do tego dnia nasza sanktuaryjną parafia przygotowywała się przez 9 dniową nowennę.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy różańcowej, której rozważania były oparte na pismach św. Ludwika. Następnie Eucharystii przewodniczył ks. Michał Gosk – parafialny opiekun wspólnoty Zawierzonych. Słowo powitania na wstępie skierował ks. Jarosław Sutryk – proboszcz i kustosz Sanktuarium, koncelebrował zaś ks. Grzegorz Suwała – diecezjalny duszpasterz ruchu Zawierzenia. Homilię wygłosił Ksiądz Proboszcz, który zwrócił się do tegorocznych maturzystów, którzy modlili się o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych oraz dziękowali za czas nauki szkolnej. Kończąc Kustosz Sanktuarium podsumował, że relikwie i obecność św. Ludwika ukazują prawdę o wielkich dziełach Bożych do których jesteśmy zaproszeni. Po komunii świętej maturzyści zawierzyli się opiece Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Po Mszy świętej nastąpiła konferencja formacyjna ks. Grzegorza Suwały. Następnie modlitwę litanii do św. Ludwika poprowadził ks. Michał Gosk, który przewodniczył ucałowaniu relikwii świętego patrona.

Całość dnia skupienia zakończył poczęstunek w dolnym kościele.

Foto: http://www.flowmedia.com.pl/