Witamy nowych kapłanów

dodano 1 lipca 2018

Od 01 lipca ksiądz biskup Kazimierz Gurda

skierował do posługi w naszej parafii dwóch kapłanów

ks. mgr Sławomira Zaczka oraz

ks. mgr Michała Romana Goska

Ks. Sławomir jest kapłanem od 23 lat, jego kapłańskie zawołanie brzmi: Jezus zwyciężył! Pochodzi z Żelechowa. Swoją posługę sprawował w Woli Uhruskiej, 3 lata w parafii Św. Anny w Radzyniu Podlaskim oraz w Grębkowie skąd przybył do nas. Ks. Sławomir od wielu lat działa w ruchu Effatha, który zajmuje się zagrożeniami wiary od strony ateizmu, okultyzmu i sekt.

Ks. Michał jest kapłanem od dwóch lat i nasza parafia jest jego drugą. Wcześniej posługiwał w parafii Św. Józefa w Trąbkach w dekanacie garwolińskim. Na co dzień stara się żyć liturgią Kościoła, lubi pracę z ministrantami, młodzieżą i dziećmi – Z ufnością patrzę na wyzwania, jakie wola Boża przede mną stawia. Jako motto mojego kapłaństwa obrałem słowa Dives in misericoria – Bóg bogaty w miłosierdzie. Mocnym rysem w kształtowaniu mojego powołania było właśnie Miłosierdzie. Pochodzę z parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie. Interesuję się dobrą, wartościową książką, filmem a także muzyką. Staram się być za pan brat z nowinkami technicznymi i w ten sposób głosić Ewangelię. Gdy dowiedziałem się, że idę do Sanktuarium pomyślałem sobie krótko, cóż widocznie Matka Boża Nieustającej Pomocy, chce mnie tam mieć, a Matce się nie odmawia – mówi ks. Michał.

Witamy nowych księży, życzymy im owocnej pracy w naszym Sanktuarium, dużo ludzkiej życzliwości i opieki Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.