Wakacyjny Zakątek Maryi

dodano 5 lipca 2018

Od 02 do 07 lipca przy naszym Sanktuarium

trwa Wakacyjny Zakątek Maryi

    Uczestniczy w nim codziennie 125 dzieci z terenu naszej parafii i nie tylko. Założeniami tego sposobu spędzania czasu jest wakacyjna formacja dzieci, poznanie regionu, aktywny wypoczynek, rozwijanie zainteresowań poznawczych i umiejętności artystycznych, nauka samodzielności i współistnienia w grupie, a także poszerzanie wiadomości z zakresu wiedzy religijnej.

Każdy dzień ma swoich dwóch świętych patronów, którymi są w tym roku Apostołowie. Spotkanie rozpoczyna się wspólną modlitwą, rozważaniem  Pisma Świętego oraz Eucharystią. Nie brakuje również gier i zabaw integracyjnych. W poniedziałek dzieci tworzyły grupy, robiły plakaty, mega kolorowanki a zdecydowaną atrakcją tego dnia był cyrk i zdjęcia z przyjacielskim wężem. We wtorek pojechały na wycieczkę do Zamościa, tam zwiedzały Stare Miasto i ZOO. W środę czas wypełniła gra terenowa – Mali Odkrywcy, zabawy sportowe a na koniec ognisko, na którym było pieczenie kiełbasek. W czwartek odpoczynek w Białce Parczewskiej oraz odwiedziny w parafii Kodeniec, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta. Piątek to dzień sportu, ale będzie również kino i karaoke. Zakątek Maryi zakończy się w sobotę balem w bajkowych przebraniach, będzie też fotobudka, oczywiście Msza Święta dziękczynna za ten wspaniały czas oraz podsumowanie. Każdego dnia uczestnicy Wakacyjnego Zakątka Maryi otrzymują drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek dzięki hojności sponsorów.

To bardzo owocny i radosny czas, który dzieci spędzają pod opieką księdza Grzegorza Suwały i 10 opiekunów, wśród których są panie katechetki oraz wolontariusze Ruchu Światło – Życie, KSM-u oraz Oazy. Wszyscy niezwykle zżyli się ze sobą, zbudowali wspólnotę poprzez zabawę, naukę i czas spędzony z Bogiem.