VII Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca

dodano 12 marca 2022

12 marca już po raz siódmy

odbył się w naszym Sanktuarium

Diecezjalny Kongres Różańcowy

Przybyli na niego wierni z czterech rejonów: Bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego – dekanat: hański, parczewski, wisznicki i włodawski, Bł. Męczenników Podlaskich – dekanat: komarowski, międzyrzecki, radzyński, Bł. Honorata Koźmińskiego – dekanat: bialski, janowski, terespolski oraz Św. Maksymiliana Maria Kolbe – dekanat adamowski i łukowski.

Spotkanie rozpoczęło się rejestracją uczestników oraz wspólną modlitwą, następnie  wszystkich zebranych przywitał moderator diecezjalny Stowarzyszenia Kół Żywego Różańca ks. Grzegorz Koc. Po czym konferencję wygłosił ks. dr Bogdan Michalski, której tematem była: ”Błogosławiona Paulina Maria Jaricot, cała dla Kościoła, cała dla misji”. Poznaliśmy jej życiorys oraz to, co należy zaczerpnąć z jej duchowości. Następnie wszyscy spotkali się na herbacie i wspaniałym cieście przygotowanym przez radzyńskie parafianki. Pokrzepieni fizycznie, zgromadzeni modlili się modlitwą różańcową przed Najświętszym Sakramentem, zakończoną modlitwą o beatyfikację Pauliny Jaricot i wysłuchali świadectwa pani Doroty z parafii katedralnej, która opowiedziała, jak duży wpływ na jej życie ma błogosławiona Paulina. O godzinie 12.45 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Grzegorza Suchodolskiego. Po Mszy Świętej wszyscy spotkali się na wspólnej agapie, gdzie skosztowali pysznego bigosu. Spotkanie zakończyło się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Każdy z uczestników otrzymał materiały formacyjne, aby poznać biografię Pauliny Marii Jaricot oraz tekst nowenny z modlitwą o Jej beatyfikację. Nowennę rozpoczniemy 20 marca i będziemy kontynuować w parafiach przez kolejne 8 nie­dziel, rozważając 9 cnót założycielki.