VI Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej w Radzyniu Podlaskim 27 luty 2021 /ZAPOWIEDŹ/

dodano 6 lutego 2021

VI Kongres Różańcowy

Diecezji Siedleckiej w Radzyniu Podlaskim

27 luty 2021

/ZAPOWIEDŹ/

.

.

.

 

VI Kongres Różańcowy
Diecezji Siedleckiej w Radzyniu Podlaskim
27 luty 2021

Drogi Księże Proboszczu i wszyscy członkowie Kół Żywego Różańca!

Przed nami VI Kongres Różańcowy. Tematem tegorocznego Kongresu będzie: „Święty Józef wzór cnót i patron na trudne czasy”, w związku z przeżywanym rokiem św. Józefa, Penitencjaria Apostolska, wydając dekret o specjalnych odpustach, wskazuje, że w tym roku wszyscy wierni będą mogli na wzór św. Józefa wzmacniać codziennie własne życie wiary, w pełni realizując wolę Bożą. Dlatego jako wspólnota Żywego Różańca, zechcemy jeszcze głębiej poznać tego wielkiego patrona, ożywić swoją więź z tym, który zajmuje bardzo wysokie miejsce pomiędzy świętymi i książętami niebiańskimi, będąc potężnym i skutecznym wystawiennikiem w naszych potrzebach. Podczas Kongresu zawierzymy jednemu z najbliższych powierników Pana, wspólnotę Żywego Różańca, jak również wszystkie potrzeby naszych serc i świata.

W liście apostolskim „Patris corde”, opublikowanym z okazji roku św. Józefa, papież Franciszek przybliżając nam postać św. Józefa, wskazuje, że wszyscy mogą znaleźć w Nim „orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych”. Głęboko ufając, że św. Józef wiele może zdziałać w celu odwrócenia od grzeszników kar sprawiedliwości Bożej, w tym niełatwym czasie, zwrócimy się wspólnie do naszego Wielkiego Orędownika, aby wybłagał nam łaskę ustania epidemii, pomoc w różnych potrzebach, a zwłaszcza szczególną bliskość Maryi i prawdziwe do Niej nabożeństwo, cnotę czystości i szczęśliwą śmierć, których jest patronem.

Wraz z moderatorami rejonowymi i Radą Żywego Różańca polecamy to wydarzenie Waszej modlitwie i już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie czasu i obecność. Zelatorów parafialnych proszę o zapisywanie chętnych. Ze względu na obostrzenia sanitarne prosimy o zorganizowanie sobie posiłku we własnym zakresie. W Kongresie będzie można wziąć udział także poprzez łącze internetowe (link na stronie http://mbnpradzyn.pl) i Katolickie Radio Podlasie. Każdy z uczestników otrzyma materiały formacyjne na temat św. Józefa. Celem pokrycia kosztów kongresu – materiałów formacyjnych, prelegentów będzie zbierana kolekta 10 zł. od osoby. Liczbę osób z parafii należy zgłosić telefonicznie do 23 lutego 2021r. (wtorek) pod nr tel. 696502852.

Serdecznie zapraszamy, aby w roku św. Józefa uczcić Przeczystego Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i dzięki Jego orędownictwu wyjednać sobie potrzebne dary do wypełniania Woli Bożej.

Diecezjalna Rada Żywego Różańca, Moderatorzy Rejonowi
i Moderator Diecezjalny
ks. Grzegorz Koc

Program Kongresu:

od 9.15 – recepcja,

10.00 – rozpoczęcie – zawiązanie wspólnoty, wprowadzenie moderatora,

10.15 – konferencja pt. „Święty Józef wzór cnót i patron na trudne czasy”, o. Bogusław Jaworowski, misjonarz ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim, dyrektor ekipy rekolekcyjno-misyjnej, zajmuje się problemem zagrożeń rodziny, związanych z praktykowaniem okultyzmu. Na ten temat wygłosił setki konferencji w Polsce, a także dla środowisk polonijnych w Europie, USA i w Kanadzie.

11.15 – modlitwa różańcowa, akt zawierzenia Kościoła, Polski,
naszej diecezji, rodzin i życia osobistego opiece świętego Józefa

12.00 – przygotowanie do Eucharystii

12.15 – Eucharystia pod przewodnictwem
Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy,

13.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie.