Uroczystość Zawierzenia się Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi

dodano 25 marca 2021

25 marca w naszym Sanktuarium

odbyła się Uroczystość Zawierzenia się Jezusowi

niewolę miłości przez ręce Maryi

   Od 20 lutego w naszym Sanktuarium 60 osób rozpoczęło przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Każdy otrzymał „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” autorstwa Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort oraz podręcznik formacyjny zawierający rozważania na 33 dni przygotowania według tego samego autora. Oprócz indywidualnej pracy z podręcznikiem odbyły się też trzy spotkania w świątyni, które podsumowywały kolejne etapy przygotowania oraz Triduum. Ich zwieńczeniem była Uroczystość Zawierzenia się Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi, która odbyła się dzisiaj w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które jest patronalnym świętem zawierzenia. Wśród osób, które się zawierzyły byli nie tylko nasi parafianie ale także wierni z parafii NMP Matki Kościoła z Łukowa, Podwyższenia Krzyża Świętego również z Łukowa, z Woli Osowińskiej, Kocka, Przegalin Dużych, św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, św. Anny i Świętej Trójcy w Radzyniu oraz z parafii Drelów, wraz z księdzem Rafałem Soćko, który z ks. Prałatem Romanem Wiszniewskim przewodniczył uroczystej Mszy Świętej, podczas której wszyscy zawierzający się Jezusowi głośno odczytali własnoręcznie napisany akt zawierzenia, a następnie złożyli go na ręce kapłana. W geście wdzięczności i miłości ofiarowali Maryi białą różę. Następnie ksiądz proboszcz dokonał błogosławieństwa i poświęcenia łańcuszków z cudownym medalikiem będących zewnętrznym znakiem przynależności do Jezusa przez ręce Maryi, po czym każdy podchodził do kapłana, który uroczyście zapiął łańcuszek na ręku wiernego i udzielił błogosławieństwa.

Były też podziękowania dla księdza Michała Goska, który z wielkim zaangażowaniem przygotowywał wszystkich do zawierzenia, głosił konferencje, dbał o wszelkie szczegóły, ale także księdzu proboszczowi Romanowi Wiszniewskiemu, który to dzieło pobłogosławił.

Do obowiązków duchowego niewolnika Maryi należy: noszenie łańcuszka zawierzenia, odmawianie koronki do 12 cnót Maryi, uczestnictwo w Eucharystii podczas uroczystości i świąt Maryjnych oraz coroczne odnowienie zawierzenia.