siódmy dzień misji w naszym sanktuarium

dodano 18 września 2021

Dzień siódmy misji – Oto Matka Twoja

   Dzisiaj najważniejszym momentem dnia było przybycie Świętych Znaków: kopii Obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej oraz relikwii Błogosławionych Męczenników Podlaskich. O godzinie 18.00 rozpoczęliśmy w Sanktuarium modlitewne czuwanie, po którym wyruszyliśmy w procesji, aby przywitać Święte Znaki i uroczyście wprowadzić Je do naszego Kościoła. Przywitania Ich w imieniu naszej parafialnej wspólnoty dokonał ks. proboszcz Roman Wiszniewski oraz państwo Zaprzalscy z dziećmi:

„Do kogóż my Matuchno do kogo pójdziemy?
I u kogo ratunku dziś szukać będziemy?”

Kochana Matko Najświętsza obecna w kopii cudownego kodeńskiego wizerunku, który od tylu wieków jest na naszej podlaskiej ziemi. Witamy Ciebie w naszym radzyńskim sanktuarium. Witamy w imieniu wszystkich parafian, rodzin, dzieci, młodzieży, starszych i wszystkich tu zgromadzonych. Nasze serca pałają gorącą miłością i radością, ponieważ przybyłaś do nas, do naszej parafii. Z tego spotkania chcemy zaczerpnąć łaski. Szczególnie prosimy, by czas misji parafialnych, które przeżywamy zaowocował w modlitwie rodzinnej i pięknym życiu naszych dzieci i młodzieży, szczególnie w ich życiu sakramentalnym i katechezie szkolnej. Maryjo w tym wyjątkowym, ale jednocześnie pełnym lęków i obaw czasie chcemy z Twojej obecności zaczerpnąć Boży pokój, ład i łaskę, którą zawsze miałaś w Sobie, pokornie przyjmując wolę Bożą. Szczególnie prosimy o łaskę wiary i umocnienie misyjnych postanowień.

Kochani Męczennicy Pratulińscy! W naszym sanktuaryjnym kościele jesteście wzorem i umocnieniem. Wasz wizerunek w bocznej kaplicy dodaje nam odwagi i męstwa do dawania świadectwa. Z obecności Waszych relikwii chcemy zaczerpnąć męstwo i wiarę oraz miłość do Kościoła!

Matko Kodeńska, Pani Jedności, Królowo Podlasia, opiekuj się nami!

Błogosławieni Męczennicy Podlascy módlcie się za nami!

O godzinie 19.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, modliliśmy się w intencji powołań, był to również czas, kiedy kapłani a w szczególności pochodzący z naszej parafii odnowili śluby kapłańskie. Po Mszy Świętej rozpoczęło się czuwanie modlitewne przed Obrazem Matki Boskiej Kodeńskiej, była też możliwość przyjęcia szkaplerza. Kolejny dzień misji zakończy Apel Jasnogórski.