Rejonowe Święto Zwierzonych Maryi

dodano 21 marca 2022

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału

w rejonowym święcie zawierzonych Maryi

oraz wprowadzeniu relikwii

św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a

do naszego Sanktuarium

.

..

25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego wspólnota Zawierzonych Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi obchodzi swoje święto patronalne. Proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim ks. prał. Roman Wiszniewski  serdecznie zaprasza w tym dniu do radzyńskiego Sanktuarium wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

„Myśl o sprowadzeniu relikwii św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a towarzyszyła od jakiegoś czasu. Ruch zawierzenia jest bardzo żywy i dynamicznie się rozwija. Potwierdza to fakt, że do zawierzenia w radzyńskim Sanktuarium przystępują również osoby z okolicznych parafii a nawet spoza naszej diecezji. Chcieliśmy, aby ci którzy po 33 dniowych rekolekcjach autorstwa św. Ludwika de Montforta przystępują do dzieła zawierzenia mieli swojego patrona i orędownika w znaku świętych relikwii ” – wspomina ks. Michał Gosk – opiekun wspólnoty Zawierzonych w Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi przy radzyńskim Sanktuarium. To kolejna już edycja zawierzenia w tym miejscu. Podczas święta patronalnego przystąpi następna już blisko 200 osobowa grupa ludzi, którzy czynią ten akt po raz pierwszy lub go odnawiają. „Mamy tutaj bardzo zróżnicowaną grupę zawierzających się. Jedni to tacy, którzy akt zawierzenia odnawiają po raz np. szósty lub siódmy, są więc swoistymi „weteranami zawierzenia”, zaś duża część zawierzać się będzie po raz pierwszy. Zróżnicowany jest również wiek osób. To dowód na to, że Niepokalana czeka na każdego. Wśród tej grupy będzie już 1000 osoba, która od początku ruchu Zawierzenia przy naszym Sanktuarium będzie składać ten akt się  Matce Najświętszej – wspomina ks. Michał.

Relikwie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a znajdują się w sarkofagu w bazylice św. Wawrzyńca w St. Laurent-sur-Serve w północno zachodniej Francji. Do radzyńskiego Sanktuarium trafiły w styczniu tego roku dzięki życzliwości i pomocy Ojców Misjonarzy Montfortanów z Częstochowy. Będą to pierwsze relikwie tego świętego na terenie Diecezji Siedleckiej i najprawdopodobniej drugie w Polsce wystawione do publicznej czci. Pierwsze znajdują się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy w naszej parafii kiedykolwiek przystępowali i trwają na drodze zawierzenia. Swoją obecność potwierdził również diecezjalny duszpasterz osób zawierzonych ks. Grzegorz Suwała.

Zapraszamy!!!

.

plakat 25.03.2022