Odpust ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej w kaplicy w Lichtach

dodano 26 sierpnia 2020

Zapraszamy do zapoznania się

z relacją z odpustu

w kaplicy w Lichtach

.

.

W uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej w kaplicy w Lichtach odbyła się w południe uroczysta suma odpustowa. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Artur Zbański – wikariusz parafii. W homilii kaznodzieja nawiązał do roli Maryi w życiu chrześcijanina oraz do potężnej pomocy, orędownictwa i wsparcia jakie wierzący mają w Matce Najświętszej. Posługę w sakramencie pokuty i pojednania pełnili ks. Adam Zawistowski – kapelan szpitala oraz ks. Michał Gosk – wikariusz. Po Mszy świętej odbyła się procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem.

Kaplica w Lichatach w gminie Czemierniki funkcjonuje od 1997 r. Wówczas staraniem ówczesnego proboszcza Księdza Prałata Henryka Hołoweńki oraz mieszkańców Licht wybudowano obecną kaplicę. Jej poświęcenia dokonał 30 listopada 1997 r. Biskup Henryk Tomasik – ówczesny biskup pomocniczy Diecezji Siedleckiej.

Niedzielna oraz świąteczna Msza święta gromadzi głownie mieszkańców Licht i Niewęgłosza. W minionym roku staraniem proboszcza parafii – Księdza Prałata Romana Wiszniewskiego oraz mieszkańców Licht odnowiona została zewnętrzna elewacja kaplicy.