Niedziela Palmowa w Sanktuarium 05.04.2020

dodano 5 kwietnia 2020

Wyjątkowa Niedziela Palmowa w Sanktuarium

Galeria zdjęć

05.04.2020

.

.

.

Niedziela Palmowa nazywana inaczej Niedzielą Męki Pańskiej, to dzień w którym Kościół wspomina w liturgii uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Tam rozpoczyna się droga Paschy Chrystusa – Jego męki, śmierci i chwalebnego zmartwychwstania. Tradycyjnie nasze Sanktuarium od lat było wypełnione parafianami i gośćmi po brzegi. Szczególnym uznaniem cieszyła się Msza święta z udziałem dzieci o g. 10.30. Wówczas w barwnej procesji z plebanii z towarzyszeniem Pana Jezusa jadącego na ośle szliśmy z radosnym Hosanna do kościoła, aby sprawować uroczystą liturgię. W tym roku niestety nie było to możliwe z powodu szalejącej pandemii koronawirusa i obowiązkowej kwarantanny, której zostali poddani wszyscy obywatele naszego kraju,

Jednak chcąc dopomóc naszym parafianom i gościom w duchowym uczestnictwie w tym dniu prowadziliśmy transmisję Mszy świętej o godz. 10.30. Celebrans ks. Grzegorz Suwałą zachęcił wszystkich do przesyłania zdjęć swoich palm wykonanych własnoręcznie czy zakupionych, które wpisują się w tradycję dzisiejszego dnia. Zachęta ta znalazła się z ogromną odpowiedzią wiernych. Szczególnie wśród dzieci, młodzieży, ale też i dorosłych.

Następną akcją o podobnym charakterze będzie tradycyjna święconka. Wówczas dzieci wraz z rodzinami w Wielką Sobotę będą przesyłały zdjęcia koszyków z pokarmami na stół wielkanocny, które zostały przygotowane do poświęcenia. W tym roku liturgia ta będzie miała charakter domowy.

Prezentujemy galerię nadesłanych zdjęć.