Msza święta transmitowana z naszego Sanktuarium

dodano 8 lutego 2020

W niedzielę 9 lutego 2020 o godz. 10.00

z naszego Sanktuarium odbędzie się transmisja

Mszy świętej prowadzona przez TVP3 Lublin

.

.

.

Zapraszamy do oglądania Mszy świętej, która będzie transmitowana z naszego sanktuarium. Na stronie lubelskiego oddziału TVP czytamy:

„W nowej ramówce TVP3 Lublin, w niedzielne przedpołudnie, zarezerwowano pasmo czasowe – o godz. 10.00 – na transmisję niedzielnej Mszy św. z kościołów Lubelszczyzny. Obszar objęty zakresem nadawania lubelskiego ośrodka Telewizji Polskiej należy do 4 diecezji: lubelskiej, sandomierskiej, siedleckiej i zamojsko-lubaczowskiej. Transmisja Mszy Świętej w TVP3 Lublin to wyjście naprzeciw osobom pozostających w domach lub z różnych przyczyn nie mogących fizycznie uczestniczyć w  niedzielnej Mszy św. w parafii. Stwarza ona okazję do podtrzymania duchowej więzi ze wspólnotą wierzących dla osób chorych, w podeszłym wieku, przebywających w szpitalach, w domach pomocy społecznej, w więzieniach, pracujących w niedziele lub przebywających zagranicą. Stanowi też okazję dla zaprezentowania parafii, wspólnot, służby liturgicznej ołtarza, piękna samego kościoła, wystroju jego wnętrza”.

Transmisje z diecezji siedleckiej zaplanowane zostały na drugą niedzielę miesiąca. I tak w ostatni czasie mogliśmy oglądać Msze święte z parafii w Borkach czy Gąsiorach. Nasza parafia jest trzecią w dekanacie radzyńskim z której odbędzie się transmisja Mszy.

Pod wskazanym linkiem będzie można oglądać transmisję online przez internet lub włączyć w Telewizji kanał TVP3 Lublin

https://tvpstream.vod.tvp.pl/