I KOMUNIA ŚWIĘTA W SANKTUARIUM

dodano 19 maja 2024

19 maja, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

w naszym Sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 10.30,

92 dzieci po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Eucharystii.

Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie wraz z rodzicami przez trzy lata, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz  Jarosław Sutryk powitał i pobłogosławili wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Dzieci procesyjnie weszły do świątyni. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze. Na zakończenie rodzice i dzieci podziękowali księżom, katechetom, nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

Przez cały „Biały Tydzień” dzieci będą spotykały się w kościele na nabożeństwie majowym i Mszy świętej a w sobotę wyruszą do Kodnia i Pratulina na pielgrzymkę dziękczynną.