Fatima w Radzyniu. 25 lat temu…

dodano 13 maja 2021

25 lat temu cudowna figura Matki Bożej z Fatimy

odwiedziła Radzyń i nasze Sanktuarium

z racji wspomnienia Fatimskiej Pani zapraszamy

do zapoznania się ze wspomnieniami z tamtego wydarzenia

.

.

.

.

Dziś 13 maja wspomnienie Matki Bożej z Fatimy, która objawiła się trojgu portugalskim dzieciom Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Dokładnie 25 lat temu 28 lutego 1996 roku Matka Najświętsza w cudownej figurze Fatimskiej nawiedziła Diecezję Siedlecką, radzyńską ziemię i nasz kościół.
.
Kronika parafialna tak wspomina to wydarzenie:
.
„Figura Matki Bożej Fatimskiej wędrująca po polskiej ziemi przybyła do naszej świątyni 28.02.1996 r o g. 11.00. Podczas tego przystanku nawiedzenia została odprawiona Msza święta koncelebrowana przez J.Ex. ks. bp dr. Jana Mazura – Ordynariusza Siedleckiego, ks. kan. Zbigniewa Chabra – dziekana radzyńskiego i ks. kan. Henryka Hołoweńkę – miejscowego proboszcza. Wiernych z parafii radzyńskich i okolic było około 15 tysięcy. Było to jedno z największych zgromadzeń liturgicznych podczas wędrówki Matki Bożej na terenie naszej diecezji. Figurze asystował do Radzynia i z Radzynia do Kocka J.Ex. ks. Bp dr Henryk Tomasik”. 
.
Zamieszczamy galerię zdjęć znajdującą się w sanktuaryjnej kronice.
.
.
.
.
.
W czasie uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 dziękowaliśmy Bogu za obecność Maryi na naszej ziemi przed 25 laty. Więcej zdjęć z tamtego wydarzenia.
.
.
.