ŚDM Band

ŚDM Band to międzyparafialny zespół muzyczno-wokalny
stworzony na potrzeby organizacji
Światowych Dni Młodzieży w Radzyniu Podlaskim.
Dzieło to jest nieustannie kontynuowane i rozwijane.

Zespół prowadzi p. Karol Miłosz – organista z parafii MBNPTrochę historii…

Pół roku przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim zawiązał się Międzyparafialny Zespół ŚDM. Pierwsze spotkanie organizacyjne miało miejsce 22 stycznia 2016, już wtedy widać było duże zainteresowanie tym dziełem, można powiedzieć, że od razu tworzy się zespół śpiewający i zespół muzyczny, w sumie ponad 50 osób. 

Rozpoczyna się praca. Co tydzień obie grupy spotykają się na swoich próbach, zespół śpiewający w każdy piątek, grający we wtorki. Wśród zespołu są ludzie w różnym wieku, ale wszyscy kochają śpiewanie na chwałę Bożą i czują się młodzi wiekiem albo duchem. P. Karol przygotowuje pieśni, rozpisuje na głosy, a potem ćwiczymy, każdy swój głos – jeden z trzech, potem łączymy je razem i szlifujemy do perfekcji.

Po raz pierwszy można nas było usłyszeć 3 marca na Przystanku 2.0 w naszym Sanktuarium. Okazuje się, że zespół sprawdza się nie tylko na spotkaniach przygotowujących bezpośrednio do ŚDM, ale uświetnia również Uroczystości Triduum Paschalnego.

3 kwietnia śpiewamy na Uroczystości Bożego Miłosierdzia, a 29 kwietnia jedziemy do Kocka na kolejny Przystanek 2.0. 13 maja jesteśmy na Wieczerniku Maryjnym w 99. rocznicę Objawień Matki Boskiej Fatimskiej, a 15 maja prowadzimy modlitwę śpiewaną podczas kolejnej Nowenny przed ŚDM.

Tego dnia cały zespół spotyka się również na grillu, bo tworzymy wspólnotę, a więc razem pracujemy, śpiewamy, a też śmiejemy się i spotykamy prywatnie, po prostu lubimy być ze sobą.

5 czerwca zostaje odprawiona ostatnia Nowenna przed ŚDM, ale już 12 czerwca śpiewamy na Mszy Prymicyjnej ks. Mateusza Kowalika. 24 czerwca prowadzimy modlitwy śpiewane na Zjeździe Młodych przed rejonowymi uroczystościami poprzedzającymi ŚDM.

Momentem kulminacyjnym – równo pół roku po zawiązaniu zespołu jest nasz występ podczas Światowych Dni Młodzieży Rejonu Radzyńskiego. Był to niesamowity czas działania Pana Boga poprzez ŚDM Band. Do dziś dnia dostajemy sygnały od naszych gości zza granicy, że są oczarowani występami Zespołu.

W nowym roku pracy zagraliśmy już na Diecezjalnym Dziękczynieniu za Światowe Dni Młodzieży i na pierwszym z cyklu spotkań Młodych Duchem w naszym Rejonie Radzyńskim – a to dopiero początek. W chwili obecnej chór parafialny wpisuje się również w dzieło Zespołu i funkcjonuje pod jedną nazwą – ŚDM Band.


Wszystkich chcących włączyć się w pracę Zespołu
prosimy o kontakt z  Panem Karolem Miłoszem.