03-08.07.2017 – Wakacyjny Zakątek Maryi

dodano 8 lipca 2017

Od 03 do 08 lipca przy naszym Sanktuarium

miał miejsce Wakacyjny Zakątek Maryi.

Uczestniczyło w nim codziennie 116 dzieci z terenu naszej parafii. Założeniami tego sposobu spędzania czasu była wakacyjna formacja dzieci, poznanie regionu, aktywny wypoczynek, rozwijanie zainteresowań poznawczych i umiejętności artystycznych, nauka samodzielności i współistnienia w grupie, a także poszerzanie wiadomości z zakresu wiedzy religijnej.

Każdy dzień miał swojego świętego patrona i rozpoczynał się wspólną modlitwą, rozważaniem  Pisma Świętego oraz Eucharystią. Nie brakowało również gier i zabaw integracyjnych. W poniedziałek dzieci miały zajęcia w „Aniołkowej Krainie”, tzn. lepiły figurki aniołów z własnoręcznie wykonanej masy papierowej, a następnie oglądały filmy w „letnim kinie”. We wtorek pojechały na wycieczkę do Chełma, gdzie zwiedzały kredowe podziemia i Bazylikę Matki Bożej Chełmskiej oraz podziwiały panoramę miasta. Następnie pojechały do Suchawy w parafii Włodawa, gdzie uczestniczyły w Eucharystii a potem był grill, ognisko i zabawy na świeżym powietrzu. W środę czas wypełniły im gry terenowe, karaoke, kalambury oraz konkurs plastyczny. Dzień zakończyła wspaniała niespodzianka, przy której dzieci poczuły się jak w prawdziwym cyrku. W czwartek odbyły się rozgrywki sportowe, zajęcia profilaktyczne przeciwko uzależnieniom oraz ognisko. W piątek dzieci pojechały na wycieczkę do Parku Dźwięków w Dąbrówce koło Kozłówki. Wakacyjny Zakątek Maryi zakończył się w sobotę konkursem „Mam talent” oraz balem Świętych. Każdego dnia uczestnicy Wakacyjnego Zakątka Maryi otrzymywali drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek dzięki hojności sponsorów.

To był bardzo owocny i radosny czas, który dzieci spędzały pod opieką księdza Grzegorza Suwały, pań katechetek, kleryka Łukasza oraz wolontariuszy Ruchu Światło – Życie i KSM-u. Wszyscy niezwykle zżyli się ze sobą i świetnie bawili. Zbudowali wspólnotę poprzez zabawę, naukę i czas spędzony z Bogiem.