11.11.2017 – Uroczyste obchody Święta Niepodległości

dodano 11 listopada 2017

11 listopada Mszą Świętą o godz. 10.00

sprawowaną w naszym Sanktuarium  

rozpoczęliśmy uroczyste obchody Święta Niepodległości


Słowo wstępu do zgromadzonych skierował ks. Rafał Kornilak, przypominając historię dzisiejszego święta – Dzisiaj dziękujemy Bogu za dar wolnej Ojczyzny, dziękujemy za odważnych ludzi, którzy na wielu frontach walki zarówno zbrojnej jak i politycznej poświęcali się dla Ojczyzny. Dziękujemy dziś za te 99 lat.

Następnie w imieniu władz powiatu radzyńskiego, miasta Radzyń Podlaski oraz gminy Radzyń Podlaski o Mszę Świętą poprosił burmistrz p. Jerzy RębekGromadzimy się w świątyni, aby zgodnie z naszą świętą wiarą i wielowiekową tradycją dziękować Panu Bogu za wszelkie dary i łaski, jakimi jesteśmy obdarowywani. Dziś obchodzimy 99-rocznicę odzyskania niepodległości. Dziś mamy to szczęście, że żyjemy w wolnym kraju, cieszymy się wolnością, którą winniśmy pielęgnować, bo nie jest to dane nam na zawsze. Bardzo wiele zależy od naszej postawy, od pojednania. Dzisiaj pragniemy również dziękować Panu Bogu, tak jak tu wszyscy jesteśmy za wolność naszej Ojczyzny, za naszą wolność. Mam wielki zaszczyt prosić naszych dostojnych księży o odprawienie Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Prałat Henryk Hołoweńko, zaś koncelebrowali: ks. Prałat Roman Wiszniewski, ks. Kanonik Andrzej Kieliszek, ks. Kanonik Henryk Och i ks. Kanonik Henryk Prządka.

Słowo Boże do zgromadzonych skierował kustosz naszego Sanktuarium ks. Roman Wiszniewski, a oprawę muzyczną dzisiejszego święta przygotował chór parafialny pod kierownictwem organisty  –  p. Karola Miłosza.