15.01.2017 – Spotkanie opłatkowe dla rodzin z naszej parafii, które przyjmowały młodzież podczas ŚDM

dodano 15 stycznia 2017

15 stycznia po Mszy Św. o godzinie 15.30 w naszym Sanktuarium odbyło się spotkanie opłatkowe dla rodzin z naszej parafii, przyjmujących w lipcu ubiegłego roku gości z Francji i Baranowicz uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży.

Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz Roman Wiszniewski. Podziękował On wszystkim rodzinom z naszej parafii, które podjęły się trudu przyjęcia młodzieży goszczącej u nas podczas ŚDM za otwartość swoich serc i domów. Ks. proboszcz opowiedział o podziękowaniach, jakie spływały do naszej parafii za tak wspaniałe przyjęcie młodych gości. Między innymi słowa podziękowania  skierował ks. Biskup Chartres Michel Pansard:

Księże Prałacie,

Ekipo Światowych Dni młodzieży w Radzyniu,

Drodzy bracia, drodzy przyjaciele,

Po powrocie do Chartres po kilku dniach wypoczynku i pielgrzymce diecezjalnej do Sanktuarium w Lourdes, pragnę podziękować serdecznie za przyjęcie naszej młodzieży z diecezji Chartres.

Niezwykle życzliwe przyjęcie w rodzinach, braterska i radosna atmosfera na spotkaniach oraz dynamiczność polskiego Kościoła pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

Mam nadzieję, że to, co zostało zasiane w Radzyniu i w Krakowie, będzie owocować w ich życiu młodym i dorosłym.

Mając nadzieję na spotkanie w Chartres, przesyłam małą pamiątkę z katedry w Chartres.

Zapewniam o serdecznej pamięci.

Pamiątką tą jest niezwykły album o katedrze w Chartres, który można było dzisiaj obejrzeć. Rodziny goszczące naszych zagranicznych przyjaciół podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia oraz wspominały lipcowe wydarzenia w czasie oglądanej prezentacji zdjęć. Przez chwilę poczuliśmy znów tę niezwykłą atmosferę radości, modlitwy i skupienia, która towarzyszyła nam podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.