11.06.2017 – Reprodukcja obrazu ECCE HOMO Św. Brata Alberta w naszym Sanktuarium

dodano 11 czerwca 2017

11 czerwca podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00

została uroczyście przekazana reprodukcja obrazu ECCE HOMO Św. Brata Alberta

jako dar I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim

dla Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 22 czerwca 2016 r. ustanowił rok 2017 – rokiem Adama Chmielowskiego – Św. Brata Alberta.

W naszej parafii rok ten zainaugurowaliśmy wieczornicą poświęconą osobie Świętego Brata Alberta a przede wszystkim jego pełnej miłości bliźniego życiowej postawie oraz przesłaniu, jakie nam pozostawił „być dobrym jak chleb”.

Pod tym hasłem nauczyciele i młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim we współpracy z Kustoszem Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przygotowali niezapomniany wzruszający montaż słowno – muzyczny połączony z wystawą reprodukcji obrazów Św. Brata Alberta.

Wśród nich znalazło się najbardziej znane dzieło Świętego zatytułowane „ECCE HOMO” (Oto człowiek), które dzisiaj społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim ofiarowało dla naszego Sanktuarium.

Jest to reprodukcja na płótnie, oprawiona w dębowe ramy.

Obraz przedstawia Chrystusa okrytego szkarłatną szatą z cierniową koroną na głowie, trzciną w ręce i splątanym sznurem na szyi. Twarz Chrystusa jest zbroczona krwią wypływającą spod cierniowej korony. Opadająca z ramion czerwona szata tworzy na ubiczowanej piersi Jezusa olbrzymie serce.

Obraz zostanie zawieszony w Kaplicy Świętego Brata Alberta w naszym Sanktuarium.