18.05.2018 – Miasto Ucieczki

dodano 18 maja 2018

18 maja 2018 w naszym Sanktuarium

miało miejsce kolejne spotkanie dla rodzin

z cyklu Miasto Ucieczki,

tym razem pod hasłem „Pokój Wam”

s


Wszystkich przywitał ks. Grzegorz Suwała:

Rozpoczynamy czas łaski – kolejne miasto Ucieczki. Te słowa Chrystusa „Pokój Wam”, dziś w sposób szczególny chcemy usłyszeć w naszym życiu i życiu naszych rodzin. Niech będą one mottem przewodnim tego wieczoru, który rozpoczynamy. Kiedy Chrystus stanął pośród apostołów, kiedy im się objawił, zawsze mówił „Pokój Wam”. Niech ten wieczór będzie wołaniem o  pokój, najpierw naszych serc, później w naszych rodzinach, miejscach pracy, w naszej parafii.

Spotkanie rozpoczęło się śpiewanym Różańcem, po którym została odprawiona Msza Święta w intencji rodzin, podczas której Słowo Boże do zgromadzonych skierował ks. prałat Roman Wiszniewski.

Następnie konferencję wygłosił ks. Rafał Kornilak, który mówił o pokoju w naszych sercach i duszach oraz o zaufaniu do Boga:

Pokój w sercu będziesz miał wtedy, kiedy uwierzysz, że Bóg ma moc, tu i teraz. Że w tych wszystkich beznadziejnych sytuacjach, które cię spotykają, Bóg mówi „Nie bój się, ja jestem przy Tobie, Ducha Pocieszyciela poślę ci”.

Drodzy chrześcijańscy rodzice i dziadkowie, życzę wam aby w waszych sercach zapanował pokój, abyście przyjęli Chrystusa do swojego serca, jako Pana i Zbawiciela, abyście wpatrywali się w Niego – Chrystusa Zwycięzcę, Tego, który uwalnia, który karmi głodnych, który nikogo nie zostawia. Cokolwiek wydarzy się w twoim życiu – Bóg jest mocniejszy. Jeżyli w to uwierzysz, łatwiej ci będzie oczami Pana Boga patrzeć na życie, na trudne sytuacje, które cię w życiu spotykają, na trudne relacje. Może łatwiej ci będzie przebaczyć, a wtedy zniknie niepokój w twoim sercu, a pojawi się ufność i radość, bo Bóg jest w tobie, bo Bóg żyje…

Spotkanie zakończyło Nabożeństwo Światła – niezwykłe i wyjątkowe nabożeństwo okresu wielkanocnego w Kościele, po którym wszyscy otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz poświęcone świece, symbol światła Chrystusa. To przy nich nasi parafianie będą modlili się w swoich domach, wśród swoich rodzin o pokój i miłość.

Nad oprawą muzyczną całego Miasta Ucieczki czuwał chór parafialny wraz z zespołem ŚDM Band, pod kierownictwem p. Karola Miłosza.


Konferencja – audio
Kliknij by odsłuchać…