11.03.2017 – Kolejne Rejonowe Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży

dodano 12 marca 2017

11 marca po raz kolejny spotkali się w naszym Sanktuarium wszyscy młodzi duchem i spragnieni modlitwy, Bożego Słowa oraz atmosfery miłości i radości w gronie rówieśników. Na dzisiejsze spotkanie przybyła młodzież z naszych trzech radzyńskich parafii oraz Drelowa, Komarówki Podlaskiej, a także przedstawiciele z Gąsior, Wohynia, Kocka i Ulana. Dzisiejszemu spotkaniu również patronował ks. Jerzy Popiełuszko a hasłem, które było przez cały wieczór rozważane, były słowa DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ


Spotkanie rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. Grzegorz Suwała, koncelebransami byli księża z Rejonu Radzyńskiego oraz ks. Marek Weresa, który prowadził tego wieczoru rozważania. Wszystkich powitał ks. Grzegorz SuwałaW ten sobotni wieczór gromadzimy się u stóp Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby w Jej Sanktuarium, na kolejnym spotkaniu rejonowym młodzieży, wpatrywać się w postać naszego patrona, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę i od niego uczyć się żyć, by to życie jak najlepiej przeżyć. Nasze spotkanie tradycyjnie rozpoczynamy Eucharystią. Wiemy, że to jest źródło i szczyt naszego życia, jest to miejsce, z którego czerpiemy moc i siłę przeżycia codzienności, by dostawać światło – Jego światło.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta, podczas której homilię wygłosił ks. Marek Weresa.

Po Mszy Świętej była chwila na rozmowę, herbatę i coś słodkiego, po czym rozpoczęła się konferencja, którą wygłosił ks. Marek Weresa. Mówił on o walce, którą musimy prowadzić każdego dnia, aby żyć z Bogiem, o różańcu, który może być tarczą dla każdego z nas. I właśnie taki dziesiątek różańca razem z modlitwą do świętego Michała Archanioła, która jest egzorcyzmem ułożonym przez papieża Leona XIII, młodzi otrzymali podczas dzisiejszego spotkania, które zakończyła adoracja przed Najświętszym Sakramentem.

O oprawę muzyczną tego Wielkopostnego Wieczoru Młodych zadbał niezawodny Zespół Światowych Dni Młodzieży pod kierownictwem Karola Miłosza.