Jak co roku nasze Sanktuarium na okres
Świąt Bożego Narodzenia zostało wyjątkowo przyozdobione
W tym roku w kolorach czerwieni i złota. W bocznej kaplicy Miłosierdzia Bożego stanęła betlejemska szopka i świąteczny stół, który jest miejscem jednoczenia wszystkich ludzi.
Samo żywe drzewko stało się w chrześcijaństwie symbolem Chrystusa jako źródła życia. Tradycja przynoszenia choinek do domu być może ma swe korzenie w praktykowanym dawniej stawianiu w czasie adwentu przystrojonego drzewka w przedsionku kościoła. Symbolika ozdób choinkowych, jak i samego drzewka, ma swe korzenie w tradycji ludowej, które wyrosły na gruncie biblijnym:
Gwiazda Betlejemska, którą umieszczano na szczycie drzewka od ubiegłego wieku, miała pomagać w powrotach do domu z dalekich stron.
Oświetlenie choinki w chrześcijańskiej symbolice religijnej wskazywało na Chrystusa, który według wierzeń miał być światłem dla pogan.
Jabłka zawieszane na gałązkach symbolizowały biblijny owoc, którym kuszeni byli Adam i Ewa. Później zastąpiono je małymi rajskimi jabłuszkami.
Orzechy zawijane w sreberka miały nieść dobrobyt i siłę.
Papierowe łańcuchy przypominały o zniewoleniu grzechem. Zaś w ludowej tradycji niektórych regionów Polski uważano, że łańcuchy wzmacniają rodzinne więzi oraz chronią dom przed kłopotami.
Dzwonki oznaczają dobre nowiny i radosne wydarzenia.
Anioły zaś mają opiekować się domem.