15.03.2017 – „100 lat temu w Fatimie”

dodano 15 marca 2017

15 marca w naszym Sanktuarium rozpoczęliśmy

Triduum wprowadzające w 100 rocznicę Objawień Fatimskich.

Już od jakiegoś czasu ponad 1000 rodzin z naszej parafii

trwa w przygotowaniu do tych uroczystości

poprzez codzienne odmawianie różańca w intencji parafii i całego Kościoła.


Dzisiejsze spotkanie odbywało się pod hasłem „Odmawiajcie różaniec”. Rozpoczęły go Godzinki i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Maryja zaprosiła nas dzisiaj do swojego domu, aby razem z Nią czuwać przy Panu i otwierać serca na Jego łaskę.

Podczas Mszy Świętej ks. Rafał Kornilak mówił, że współczesny kościół staje w takich realiach, gdzie zło krzyczy głośniej niż dobro, a dobro dużo kosztuje – Dzisiejszy człowiek czasem ma ochotę zrezygnować, zdezerterować, bo po co, skoro grzesznikom tak dobrze się żyje a ja pomocy Pana Boga nie widzę i chyba nie będę się więcej starał. Maryja, kiedy przyszła 100 lat temu do dzieci, przyszła właśnie w takim czasie, kiedy wydawało się, że zło zwycięża, bo trwała wojna, ginęli ludzie, ludzka pycha wygrywała. I oto Maryja staje przed dziećmi i zwraca się do nich jak do apostołów: „Idźcie i głoście, idźcie do ludzi, biskupów, kapłanów, mówcie im, Maryja prosiła – módlcie się, weźcie do ręki różaniec, by pokój zapanował, nie wygracie innym orężem, jak tylko różańcem”. Siłą nie wprowadzisz ładu, siłą nie zwycięży dobro, tylko modlitwą i nawróceniem, przemianą serca i tak jak wtedy Maryja zwracała się do ludzi, tak my i dziś wracamy do treści tych Objawień. Dzisiaj, kiedy stajemy podczas tej Mszy Świętej, gdy słuchamy tej liturgii Słowa, gdy prosimy o to wszystko, co było tu przed chwilą wyczytywane podczas Nowenny, to może warto dodać jeszcze to jedno wezwanie – prosimy Cię Matko wypraszaj nam łaskę wytrwania i wiary w to, że chociaż wydaje się, że droga daleka, sił za mało, to że dobro zwycięży, że Bóg zwycięży. Dodaj nam sił Maryjo, aby po stronie Boga stawać, by z różańcem w ręku walczyć o lepszy świat.       

Następnie ks. Rafał wygłosił konferencję pod tytułem „Odmawiajcie różaniec”, w której mówił między innymi o historii różańca. Po konferencji wszyscy wspólnie odmówili Różaniec Fatimski, który poprowadził ks. Grzegorz Matysiak wspólnie z nauczycielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, modliliśmy się o pokój na świecie i w naszej ojczyźnie oraz za młodzież.

Na zakończenie dzisiejszej uroczystości każdy otrzymał różaniec, bo Maryja pragnie, abyśmy byli apostołami Jej różańca, apostołami tej właśnie modlitwy, która ma wielką moc. Ks. Rafał pobłogosławił wszystkich mówiąc – Z tymi różańcami, które otrzymaliśmy idźmy w świat, aby czynić dobro i pokój.