Zmarł ks. kan. Józef Kuzawiński

dodano 3 lutego 2020

Po długiej chorobie

odszedł do Pana

ks. kan. Józef Kuzawiński

.

2 lutego w późnych godzinach wieczornych odszedł do Pana przeżywszy 56 lat ks. kan. Józef Kuzawiński. Proboszcz parafii Wola Uhruska. Wikariusz naszej parafii w latach 1992-1998. Przez lata wpisał się we wdzięczną pamięć parafian. Zawierzamy Jego duszę Matce Boskiej Nieustającej Pomocy. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Uroczystości żałobne rozpoczną się we wtorek, 4 lutego od godz. 15.00 w kościele parafialnym pw.  Ducha Świętego w Woli Uhruskiej – czuwaniem modlitewnym przy ciele zmarłego kapłana. O godzinie 17.00 będzie sprawowana Msza święta żałobna, w której będą uczestniczyć kapłani z dekanatu i roku święceń. Po Eucharystii do godz. 22.00 będzie możliwość modlitwy przy ciele zmarłego.

W środę 5 lutego ciało zmarłego kapłana zostanie przewiezione do rodzinnej parafii pw. św. Stanisława BM w Rossoszu i od godziny 10.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne. O godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy będzie sprawowana Msza święta pogrzebowa. Po niej ciało zmarłego kapłana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

jkuzn