Rejonowy Dzień Skupienia Zawierzonych Maryi

dodano 25 marca 2022

25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego

wspólnota Zawierzonych Panu Jezusowi

w niewolę miłości przez ręce Maryi

obchodziła w naszym Sanktuarium 

swoje patronalne święto

   Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.00 Drogą Krzyżową na podstawie „Listu Okólny do przyjaciół krzyża” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a, po której został odczytany Akt zawierzenia Rosji i Ukrainy Matce Przenajświętszej. Następnie o godzinie 18.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Kanclerz Kurii Siedleckiej ks. kan. Jan Babik, ks. Grzegorz Suwała – diecezjalny duszpasterz osób zawierzonych, który wygłosił pokrzepiające serca i duszę Słowo Boże oraz ks. Michał Gosk – opiekun naszej sanktuaryjnej Wspólnoty Zawierzonych. Wszystkich przybyłych, wśród których był także ks. kan. Krzysztof Pawelec, powitał ks. prałat Roman Wiszniewski, proboszcz i kustosz naszego Sanktuarium.

W trakcie uroczystości nastąpiło wprowadzenie i zainstalowanie pierwszych w Diecezji Siedleckiej relikwii św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a. Relikwie te znajdują się w sarkofagu w Bazylice św. Wawrzyńca w St. Laurent-sur-Serve w północno – zachodniej Francji. Do radzyńskiego Sanktuarium trafiły w styczniu tego roku dzięki życzliwości i pomocy Ojców Misjonarzy Montfortanów z Częstochowy. Będą to pierwsze relikwie tego świętego na terenie Diecezji Siedleckiej i najprawdopodobniej drugie w Polsce wystawione do publicznej czci. Pierwsze znajdują się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

Podczas dzisiejszej uroczystości kolejna grupa osób, zawierzyła się Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Wśród nich była 1000 osoba od początku zawierzenia w radzyńskim Sanktuarium. Przygotowywali się oni przez 33 dni rekolekcji, które prowadził ks. Michał Gosk. Przez ostatnie trzy dni zawierzeni uczestniczyli w Triduum, przygotowującym do dzisiejszego aktu. Wśród zawierzonych są osoby z naszej parafii oraz okolicznych a nawet spoza naszej diecezji, niektórzy odnowili akt zawierzenia szósty lub siódmy raz.

Relikwiarz wykonał pan Marian Korczyk.

Dzisiejszą uroczystość uświetnił chór parafialny pod kierownictwem organisty Karola Miłosza.