Program Wyjątkowych rekolekcji wielkopostnych i zasady funkcjonowania Sanktuarium na najbliższe dni

dodano 27 marca 2020

Zapraszamy do zapoznania się z programem

wyjątkowych rekolekcji wielkopostnych

i zasadami funkcjonowania Sanktuarium

na najbliższe dni

.

.

.

WYJĄTKOWE REKOLEKCJE Z PROROKIEM JONASZEM

 

  1. Dzisiaj (niedziela 29.03.2020 ) miały rozpocząć się Misje parafialne. O łaski na te dni modliliśmy się od wielu miesięcy. Z tego świętego czasu nie rezygnujemy i rozpoczynający się tydzień będziemy przeżywać z prorokiem Jonaszem. Z tym, który uratował Niniwę. Szedł jej ulicami wzywając do nawrócenia i pokuty.

Rekolekcje dla naszej parafii dostosujemy do wszystkich wymagań i zarządzeń. Msze św. będą odprawiane tylko o godz. 6,30 i 18,00. Ta z godziny 18,00 będzie transmitowana na żywo przez Internet. Bardzo prosimy, by uczestniczyć w niej całymi rodzinami. Należy wzbudzić ducha jedności z kościołem parafialnym, z księżmi celebrującymi Mszę św., z nieliczną grupką obecnych i wszystkimi uczestnikami tej świętej chwili. Podczas Komunii św. gorącym sercem pragnąć przyjąć Chrystusa pod postacią chleba. Po zakończonej transmisji, wskazane pomodlić się jedną częścią „Gorzkich Żali” lub na różańcu. Mamy nadzieję, że będą to jedyne rekolekcje o takim charakterze w naszym życiu.

Przez te dni od godz. 7,00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i prywatna adoracja do 18,00.

Od godz. 7,00 do 9,00 i od 15,00 do 18,00 w zakrystii będzie można przystąpić do spowiedzi. To miejsce zostało specjalnie urządzone do sprawowania Sakramentu Pokuty.

W czasie spowiadania, co pół godziny udzielana będzie Komunia św.

Po „księdza z Panem Bogiem” do chorych można przyjeżdżać podczas dyżuru spowiedniczego.

 

  1. W środę o 18,00 Nowenna i Msza św. do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

  1. W piątek o godz. 20,00 Transmisja Drogi Krzyżowej.

 

  1. W sobotę podczas Mszy św. o 18,00 nastąpi zawierzenie każdej rodziny z naszej parafii troskliwej Opiece Matki Boskiej nieustającej Pomocy.

 

  1. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku obrzęd ten ma mieć charakter liturgii domowej. Modlitwa błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny powinna być poprowadzona przez ojca lub matkę, ewentualnie inną dorosłą osobę.

Ustalamy taki porządek: w tym tygodniu przychodząc na adorację można będzie wziąć dla swojej rodziny tekst Błogosławieństwa Pokarmów.

W poranek Zmartwychwstania o dogodnej godzinie, rodzina gromadzi się przy stole. Najmłodsza osoba z rodziny (o ile to możliwe) przynosi koszyczek wielkanocny i stawia na stole. Głowa rodziny (wskazane by była w stanie łaski uświęcającej) rozpoczyna modlitwę Pacierzem. Następnie wypowiada słowa błogosławieństwa z tekstu odebranego wcześniej w kościele. Po skończonej modlitwie następuje pokrojenie „święconki”, życzenia i dzielenie się błogosławionymi darami.

 

  1. W najbliższą niedzielę /29 marca/ i w Niedzielę Palmową będziemy przez Internet transmitować Mszę św. sprawowaną o godz. 10,30. Zachęcamy do pobożnego przeżywania. Wraz z jej rozpoczęciem należy wzbudzić ducha jedności z kościołem parafialnym, naszymi księżmi i wszystkimi, którzy oglądają transmisję. Niech to będzie godzina święta dla całej parafii. Komunię przyjmujemy w sposób duchowy. Po zakończeniu Mszy św. zachęcamy do rodzinnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.