Pierwsze relikwie św. Jana Pawła II w mieście Radzyń Podlaski

dodano 19 marca 2021

Zapraszamy do zapoznania się

z relacją z przekazania

przez księdza kardynała Stanisława Dziwisza

relikwii św. Jana Pawła II do naszego sanktuarium

.

.

.

Na prośbę dziekana radzyńskiego ks. prał. Romana Wiszniewskiego 17 marca 2021 roku do Krakowa na spotkanie z ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem udała się delegacja w składzie: starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim  dr Grażyna Dzida, radny Rady Miasta Radzyń Podlaski Waldemar Panasiuk oraz ks. Michał Gosk wikariusz parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Celem spotkania było przekazanie przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza relikwii św. Jana Pawła II, które zostaną uroczyście wprowadzone 18 maja 2021 roku w 101 rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Otrzymanie relikwii przez Sanktuarium stało się możliwe dzięki życzliwości i aprobacie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Tym większą radość wyraża fakt, że kardynał Dziwisz bardzo dobrze zapamiętał miasto Radzyń Podlaski i sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, gdyż gościł tu przewodnicząc Eucharystii z racji XXXI Ogólnopolskiego Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, a także złożył wizytę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, gdzie dokonał poświęcenia znajdującej się na frontonie budynku płaskorzeźby świętego patrona szkoły.

W czasie audiencji kardynał wyrażał głęboką radość z przekazania relikwii życząc, aby święty Jan Paweł II stawał się wzorem i odniesieniem w codziennych wyborach każdego parafianina sanktuarium i mieszkańca Radzynia Podlaskiego.  Tym większą radość stanowi fakt, że są to pierwsze relikwie św. Jana Pawła II w naszym mieście.

 

 

Tekst i zdjęcia stanowią własność intelektualną Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Kopiowanie i przetwarzanie jest możliwe tylko za zgodą Kustosza sanktuarium.