Ostatni dzień misji świętych w naszym Sanktuarium

dodano 19 września 2021

Dzień ósmy – Bądźcie moimi świadkami

   Dzisiaj o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00 zostały odprawione Msze Święte dziękczynne za dar Kościoła z odnowieniem ślubów małżeńskich. O godzinie 13.00 rozpoczęła się główna uroczysta Eucharystia dziękczynna, na której również małżonkowie odnawiali swoje przyrzeczenia małżeńskie a następnie zostali pobłogosławieni relikwiami świętych i błogosławionych, które znajdują się w naszym Sanktuarium. Po Mszy Świętej żegnaliśmy Święte Znaki: kopię obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej oraz Relikwie Błogosławionych Męczenników Podlaskich. W imieniu wspólnoty parafialnej pożegnania dokonali Państwo Szynkarukowie:

Matuchno Kodeńska – opiekunko nasza. Przybyłaś do nas w sobotni wieczór. Teraz przychodzi czas podziękowania i pożegnania. Szczególny czas misji parafialnych jest wielką łaską. Dziękujemy za Twoją obecność. Powierzamy Ci rodziny naszej parafii. Prosimy za małżeństwami, tymi które niedawno zawarły sakrament małżeństwa, jak również za tymi, które cieszą się małżeńskim doświadczeniem. Szczególnie błagamy za tymi, którzy dziś odnawiają przysięgę małżeńską oraz za małżeństwa borykające się z trudnościami. Wszyscy chcemy się umacniać w naszej wierze. Prosimy, abyśmy za Twoim wstawiennictwem dali dobry przykład i świadectwo wiary przez naszą sumienność i pracowitość najmłodszemu pokoleniu.

Maryjo, bądź z nami, wypraszaj łaski, króluj w naszych sercach!

Błogosławieni Męczennicy Pratulińscy, nasi najukochańsi świadkowie wiary! Dziękujemy za Wasze męstwo i odwagę. Za Waszym wstawiennictwem modlimy się za nasze dzieci i wnuki, aby odważnie kroczyły drogą wiary i bliskości z Kościołem!

Dziękujemy za Waszą świętą obecność z której chcemy budować naszą codzienność na Panu Bogu!

 Po pożegnaniu Świętych Znaków uroczyście został postawiony Krzyż Misyjny, po wyznaniu wiary, nastąpiło poświecenie naszych domowych krzyży misyjnych oraz błogosławieństwo z rąk misjonarzy. Po zakończonej uroczystości małżonkowie otrzymali pamiątki odnowienia przysięgi małżeńskiej.