Nocna plenerowa Droga Krzyżowa z Żołnierzami Wyklętymi

dodano 23 lutego 2019

Rozważaniem Męki Pańskiej pragniemy

ogarnąć Żołnierzy Wyklętych,

ich bohaterstwo a także niezłomną

postawę w wierze i umiłowaniu Boga i Ojczyzny.

Rozpoczęcie  8 marca

 

 

W piątek 8 marca br. o godz. 19,00 z  Sanktuarium nastąpi zorganizowany wymarsz trasą: od kościoła do ronda im. Odrzygóździa, następnie Warszawską do Białej i przez tę miejscowość do drogi gminnej naprzeciw sklepu spożywczego. Następnie przez Zaródki  do K 19.  K 19 zostanie przekroczona na przejściu dla pieszych przy ul. Zaródki. Tą drogą nastąpi przemarsz do Zabiela, potem ul. Zabielską, Wisznicką do ronda WIN. Od tego ronda ul. Lubelską do Zabielskiej, następnie  Wyszyńskiego do Sanktuarium.

Zdecydowana większość trasy prowadzi chodnikami i jest oświetlona. Przemarsz ma charakter procesji modlitewnej. Uczestnicy będą w małych grupach liczących około 10 osób przemieszczać się w ciszy, zatrzymując się jedynie do indywidualnego rozważania przygotowanych tekstów Drogi Krzyżowej.

Przewidywany czas trwania Drogi Krzyżowej wynosi około 3 godziny. Każdy kto wybierze się w drogę musi zadbać o odpowiednie wyposażenie, czyli odblaski i latarki. Wszystkie osoby niepełnoletnie muszą mieć opiekuna i posiadać przy sobie pisemną zgodę rodziców.

Więcej informacji wkrótce.

droga-krzyzowa