Modlitwa za maturzystów w naszym sanktuarium

dodano 27 kwietnia 2021

Modlitwa w intencji tegorocznych maturzystów

oraz Słowo Pasterskie

do maturzystów Diecezji Siedleckiej

.
.
.
.
W środę 28 kwietnia w modlitwie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy powierzać będziemy tegorocznych maturzystów.
O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla wszystkich maturzystów a szczególnie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
Maturzystów i ich rodziny serdecznie zapraszamy!
 .
Swoje pasterskie słowo do naszych maturzystów kierują również nasi Księża Biskupi.
.
.
.
biskupi
 .
.

Drodzy i Kochani Maturzyści!

Za kilka dni każdy z Was przystąpi do najważniejszego na progu dorosłego życia egzaminu. Jego wynik często warunkuje wybór dalszej drogi życia i staje się przepustką do realizacji życiowych marzeń. Ten etap nauki zawsze traktujemy poważnie i odpowiedzialnie.

Wiemy, jak każdy z Was tęskni za pomyślnym zdaniem wybranych przez siebie przedmiotów. Wasze serca wypełnia nadzieja, że z Bożą pomocą zrealizujecie skutecznie upragnione marzenia i rozpoczniecie nowy, wspaniały etap życia. Wielu z Was trwa ufnie na codziennej modlitwie do Ducha Świętego, wypraszając światła, mocy i bogactwa Jego darów.

Z drugiej strony rozumiemy, że w tych dniach nierzadko towarzyszy Wam również lęk i obawa. Maturę bowiem, która sama w sobie jest poważnym egzaminem, przychodzi Wam zdawać w czasie pandemii, po wielomiesięcznym okresie nauczania zdalnego i przy licznych ograniczeniach sanitarnych. Tym bardziej pragniemy zapewnić Was, drodzy Młodzi, o naszej duchowej bliskości, błogosławić Wam i towarzyszyć w tych dniach osobistą i wspólnotową modlitwą.

Drodzy Młodzi Przyjaciele, my biskupi oraz kapłani Diecezji Siedleckiej, od 1 maja aż do wakacji, obiecujemy Wam swoją modlitwę. Każdy z Was otoczony będzie w tych dniach sztafetową modlitwą różańcową. W parafiach, w których się uczycie i z których pochodzicie, będziemy sprawować Msze święte w Waszych intencjach. Będziemy prosili Pana, aby poprowadził Was przez ten czas, pozwalając otworzyć się w pełni na swój plan miłości. Modlitwą otaczamy również Waszych Rodziców, Katechetów, Wychowawców i Nauczycieli.

Ufając, że przyjmiecie od nas ten dar modlitwy, z serca Wam błogosławimy

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI

 + Grzegorz Suchodolski

BISKUP POMOCNICZY

DIECEZJI SIEDLECKIEJ

 

 

Poniżej galeria z czuwania maturzystów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim na Jasnej Górze w 2019 roku.

 

Modlitwa maturzysty

Przyjdź Duchu Święty,
otwórz moje serce i umysł
na czas zdawania egzaminu dojrzałości.

Duchu Święty,
potrzebuję Twojego światła,
które rozproszy mroki mojej niewiedzy,
oddali niepotrzebne lęki
i pokusę nieuczciwości.

Duchu Święty,
spraw, by moja wiedza
była rzetelna i użyteczna.
Niech nauka przyniesie radość i mądrość
odkrywania dzieł Bożych i Bożej miłości.

Duchu Święty,
zabierz egoizm i pychę,
bo wszystko, co wiem jest Bożym darem.

Duchu Święty,
orzeźwij moją duszę i umysł,
gdy słabną siły i wola.

Duchu Święty,
daj moc, pokój
i nie pozwól poddać się,
gdy przyjdzie porażka.

Duchu Święty,
oddaję Ci całego siebie.
Chcę służyć moją wiedzą
Tobie i braciom.

Przyjdź Duchu Święty!
Amen!