imieniny księdza prałata Henryka Hołoweńko i księdza kanonika Henryka Prządki

dodano 19 stycznia 2020

19 stycznia podczas uroczystej Mszy Świętej

o godzinie 9.00 modliliśmy się w intencji

naszych solenizantów księży Henryków

 Dostojni i Drodzy Solenizanci

   Dzień poświęcony Świętemu Henrykowi, urodzonemu w Anglii, misjonarzowi krajów skandynawskich, który będąc biskupem umacniał Kościół Chrystusowy w Finlandii i tam poniósł śmierć męczeńską w 1156 r. jest doskonałą okazją do wyrażenia jedności, podziękowania i złożenia serdecznych życzeń.

Ludzie każdego pokolenia szukają kapłanów według Serca Jezusowego, którzy będąc współpracownikami stanu biskupiego budują Ciało Chrystusa, którym jest Kościół. Jak napisze Paweł Apostoł do św. Tymoteusza, stają się jak troskliwy ojciec rodziny, który przewodzi własnemu domowi.

Bardzo cenimy wieloletnią posługę w naszej społeczności Księdza Prałata i Księdza Kanonika. Zaczęła się przecież prawie 40 lat temu. Naszą wdzięczność pragniemy wyrazić słowami św. Augustyna, który mówił do swoich wiernych: z wami chcę być chrześcijaninem, z wami księdzem i z wami pragnę iść do nieba.

W imieniu Apostolatu Złotej Róży, wszystkich wspólnot modlitewnych i całej parafii życzę osobistego doświadczenia mocy Ducha Świętego, wierności kapłańskiemu powołaniu, ducha pokoju, długich lat w zdrowiu, radości i opieki Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Do naszych życzeń i kwiatów dołączamy zwrotkę znanego wiersza; oto słowa:

Wśród zawirowań ludzkich

Przy człowieku stajesz

I Miłością Kościoła Nowe Życie Dajesz

Tyś przy narodzeniu i każdym cierpieniu

I bez Ciebie Drogi, świat byłby ubogi.