Alumn Aleksander Lis przyjął posługę lektoratu

dodano 2 marca 2020

29 lutego

na zakończenie rekolekcji wielkopostnych

w Wyższym Seminarium Duchownym

alumn III roku studiów Aleksander Lis – nasz parafianin

przyjął posługę lektoratu

.

.

.

W dniach 26 – 29 lutego wspólnota seminaryjna diecezji siedleckiej przeżywała rekolekcje wielkopostne, pod hasłem „Powołani do …”, które poprowadził ks. Paweł Rytel – Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Po zakończeniu rekolekcji alumni z III i IV roku otrzymali posługi lektoratu i akolitatu, których udzielił im biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Przyjęcie posługi lektoratu wiąże się z odpowiedzialnością i troską o Słowo Boże oraz Jego proklamowanie. Przyjmujący te posługę nie tylko decydują się spełniać to zadanie, ale także z jeszcze większą dojrzałością, chcą żyć Słowem Bożym na co dzień. Natomiast akolitat jest związany ze staranną i pieczołowitą posługą przy Ołtarzu Eucharystycznym oraz służbą na rzecz ubogich.
Głównym momentem przyjęcia tej posługi była modlitwa błogosławieństwa i gest wręczenia przez biskupa księgi Pisma Świętego poszczególnym alumnom, z wypowiadanymi słowami: „Przyjmij księgę Pisma Świętego i wiernie przekazuj Słowo Boże, aby coraz mocniej działało w sercach ludzkich”.
Ten dzień był dla alumnów III i IV roku kolejnym, bardziej odpowiedzialnym i świadomym krokiem w rozwoju duchowym oraz formacji do kapłaństwa.

Posługi lektoratu i akolitatu jeszcze bardziej mają kształcić alumna w służbie na rzecz Boga i ludzi.

Posługę lektora otrzymali:   
1)    Arkadiusz Chromiec
2)    Jan Kociubiński
3)    Mateusz Kolasa
4)    Aleksander Lis
5)    Marcin Sulej
6)    Marek Zalewski

Alumnowi Aleksandrowi gratulujemy i zawierzamy Jego osobę oraz wszystkich kleryków pochodzących z naszej parafii wstawiennictwu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i modlitwie parafian.

Posługę akolity otrzymali:
1)    Arkadiusz Andrzejewski
2)    Łukasz Gajda
3)    Mateusz Pasek
4)    Bartosz Švãbik
5)    Jakub Wąsowski

Foto i tekst za podlasie24.pl