45 – lecie kapłaństwa księdza proboszcza Romana Wiszniewskiego

dodano 1 czerwca 2022

01 czerwca podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00

modliliśmy się za naszego Księdza Proboszcza

w rocznicę Jego święceń kapłańskich

Na uroczystość przybyli księża, którzy wspólnie z naszym proboszczem w 1971 roku wstąpili do Seminarium, aby 6 lat później rozpocząć posługę kapłańską. Wszystkich powitał ks. prałat Roman Wiszniewski, który przypomniał także, jakie były losy ich kapłańskiej drogi, której wspólnym mianownikiem zawsze było i jest prowadzanie ludzi do Boga.

Życzenie i kwiaty na ręce kapłanów podczas dzisiejszej uroczystości złożyły przedstawicielki naszej sanktuaryjnej Wspólnoty:

W tym szczególnym dniu jubileuszu 45-lecia święceń kapłańskich, nasza wspólnota parafialna pragnie być z Wami drodzy kapłani, by wyrazić Wam naszą wdzięczność za to, że przed 45 laty odpowiedzieliście na Chrystusowe zaproszenie „Pójdź za Mną”, by rozpocząć służbę w Winnicy Pańskiej.

W takim dniu, jak dzisiejszy trudno jest patrzeć na wszystkie lata Waszej pracy kapłańskiej inaczej niż na dar kapłańskich dłoni i ust, które szczodrze karmiąc nas słowem i umacniając sakramentami, poprzez świadectwo wiary i miłości prowadziły do Chrystusa, by wszyscy do których byliście posłani stanowili jedno w Nim.

Z okazji pięknego jubileuszu 45-lecia święceń kapłańskich życzymy Wam Drodzy Jubilaci wielkiej radości z każdego dnia Kapłańskiej służby oraz siły i zdrowia w sprawowaniu codziennej posługi.

Niech nasz miłosierny Bóg obficie nagradza Wasze kapłańskie oddanie w służbie Kościoła, a Matka Boża – Patronka naszego Sanktuarium – niech wraz ze swym Synem Chrystusem, będą dla Was wsparciem w codziennej służbie Bogu i ludziom.

Szczęść Boże