3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski i 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

dodano 2 maja 2021

Program uroczystości 3 majowych

i modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa

.

.

.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 maja. W Sanktuarium Msze Święte w porządku niedzielnym.

.

Papież Franciszek prosi, aby w maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii. W każdym dniu wszystkie sanktuaria na całym świecie, zjednoczone w komunii modlitewnej będą kierowały swoje prośby w tej intencji. Takiej modlitwie będzie na zmianę przewodniczyło trzydzieści sanktuariów maryjnych na całym świecie. 3 maja, w Uroczystość Królowej Polski przewodniczy Jasna Góra.
Każde sanktuarium – pisze Papież – powinno zorganizować różaniec u siebie, zachęcając także do modlitwy w domach i rodzinach, tam, gdzie nie byłoby możliwości uczestniczenia w swoim kościele.
.

W naszym sanktuarium w światową modlitwę włączać się będziemy podczas każdego nabożeństwa majowego. Natomiast 3 maja w łączności z Częstochową odmawiamy różaniec po Mszy św. o 18.00. Pierwszy dziesiątek ofiarujemy za tych z naszej parafii, którzy umarli na Covid. Prosimy rodziny, by 3 maja, do godz. 17.30 przyniosły wypisane na kartce ich imiona i nazwiska. Dusze ich włączymy je w światową modlitwę. O taką samą informację prosimy te rodziny, które o tej samej godzinie, co w Sanktuarium, w swoich domach będą modliły się na różańcu. Podobnie będziemy trwali w łączności z Fatimą w dniu 13 maja.

.
.
.
.