„Kobieta silna życiem” – Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

Pod hasłem „Kobieta silna życiem” odbędzie się 11. Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Wydarzenie zaplanowano na 31 maja 2026 roku i tradycyjnie zgromadzi kobiety z całej diecezji siedleckiej na wspólnej modlitwie, konferencjach oraz spotkaniu we wspólnocie.

Tegoroczna pielgrzymka będzie okazją do refleksji nad rolą kobiety we współczesnym świecie, troską o zdrowie, relacje rodzinne oraz duchowość. Organizatorzy przygotowali bogaty program łączący formację duchową z tematami dotyczącymi codziennego życia kobiet.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 słowem wprowadzenia, które wygłosi ks. Jakub Kozak – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Następnie uczestniczki wysłuchają konferencji dr Natalii Suszczewicz, ginekolog-położnik, immunolog i androlog. Prelekcja poświęcona będzie wpływowi stylu życia i relacji na zdrowie kobiety.

W programie przewidziano również świadectwa uczestników oraz nabożeństwo majowe, któremu przewodniczyć będzie ks. Jakub Wyrozębski, duszpasterz Wspólnoty „Umiłowana”.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia sprawowana o godz. 12.30 pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Msza Święta zostanie odprawiona w intencji kobiet.

Po części modlitewnej uczestniczki będą mogły spotkać się podczas wspólnej agapy. Organizatorzy zapowiadają także element integracyjny – w programie znalazł się również Taniec Lednicki.

Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.